Na czym polega ciepły montaż okien?

0
1329
Na czym polega ciepły montaż okien?

Poznaj technikę ciepłego montażu okien, dzięki któremu zminimalizujesz utratę ciepła.

Liczy się odpowiednie osadzenie okien, właściwa izolacja, uszczelnienie. Należy też wykorzystać odpowiednie materiały wysokiej jakości, dzięki czemu okna przetrwają długie lata. Sprawdź szczegóły.

Kiedy ważna jest energooszczędność

Ciepły montaż okien jest stosowany w celu minimalizacji powstawania mostków termicznych, które z kolei przyczyniają się do uciekania generowanego wewnątrz domu ciepła i przenikania zimna z zewnątrz. Eksperci potwierdzają, że nowoczesne nieruchomości powinny zawierać ciepły montaż okien w standardzie. Przecież dzisiaj tak bardzo stawiamy na energooszczędność, a nie da się ukryć, że właśnie nowoczesne okna na to pozwalają. I nie ma znaczenia czy będą to okna plastikowe, czy raczej okna drewniane. Poznań, Warszawa, Kraków i każde większe miasto w Polsce oferuje usługi profesjonalnych firm, które zajmują się produkcją nie tylko najwyższej jakości okien o wielu warstwach i trwałych ramach, ale również oferują profesjonalną ekipę monterów, którzy swoją pracę wykonują zgodnie z nowoczesną sztuką tzw. ciepłego montażu.

Właściwa izolacja

Nie ma wątpliwości, że ciepły montaż okien zakłada właśnie najlepszą izolację. Ponieważ okna montuje się bezpośrednio w warstwie ocieplenia muru, zgodnie z nowoczesną sztuką montażu, konieczne jest wykorzystanie nie tylko tradycyjnej pianki poliuretanowej, ale również taśmy paroprzepuszczalnej i paroszczelnej. Konieczna jest także profesjonalna masa wyrównująca, dla uniknięcia mostków termicznych.

Dobra izolacja, dzięki której ciepło nie będzie uciekać z domu, poprzedzona musi być jednak odpowiednim przygotowaniem podłoża. Miejsca, w którym zamontowane mają być ramy okienne, muszą być dokładnie wyczyszczone. Pozostałości pyłu czy drobnego gruzu mogą sprawić, że materiały izolacyjne nie będą wytrzymałe i nie spełnią należycie swojej funkcji.

Najczęściej popełniane błędy podczas ciepłego montażu okien

Przede wszystkim nikt nie powinien podejmować się samodzielnego montażu okien, zgodnie ze sztuką stolarską, jeśli nie ma w tej dziedzinie odpowiedniego doświadczenia. Oszczędności w zakresie tej inwestycji to niezbyt dobry pomysł. Właśnie ze względu na dosyć spory wydatek, nie możemy sobie pozwolić na dodatkowy koszt, jaki będzie wiązał się z naprawą poczynionych usterek w trakcie niewłaściwego montażu okien. Zostawmy więc te prace profesjonalistom, którzy nie tylko potrafią odpowiednio zamontować okno, ale też wykorzystają do tego najlepsze środki i sprzęt.

Fachowcy, którzy podejmują się montażu okien, muszą zwracać szczególną uwagę na kilka czynników. Przede wszystkim priorytetem ma być odpowiednie uszczelnienie okien i minimalizowanie powstawania niekorzystnych mostków termicznych. Pamiętajmy, że to właśnie przez nieodpowiednio zamontowane okna może uciekać zimą najwięcej generowanego w domu ciepła.

Co ważne, fachowcy powinni dobierać wszelkie elementy wykorzystywane podczas montażu do samego rodzaju okien. Okazuje się, że nie zawsze masa wyrównująca może być uniwersalna, podobnie zresztą jak elementy stalowe czy obróbka murarska.

[Głosów:2    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here