Depilacja nóg – najlepsze sposoby na idealnie gładką skórę

0
783
depilacja nóg

Zanim z radością wskoczysz w modną sukienkę długości mini, czeka Cię jeden konieczny, ale nie zawsze przyjemny zabieg – depilacja nóg. W zależności od sposobu, jaki wybierzesz, możesz spodziewać się różnego czasu utrzymania rezultatu. Która metoda gwarantuje zatem najtrwalszy efekt? Tego właśnie dowiesz się z artykułu!

Depilacja nóg nie tylko maszynką

Powody, dla których kobiety decydują się usunąć owłosienie z nóg, bywają różne. Niektóre panie robią to ze względów estetycznych, inne po prostu czują się w ten sposób bardziej komfortowo. Każdej zależy jednak na kilku kwestiach – by zabieg był szybki, tani, możliwie mało bolesny i dawał długotrwałe efekty. Zwykle też chcemy uniknąć podrażnień, o które przy niektórych metodach depilacji nietrudno. Warto wiedzieć, że metod usuwania zbędnego owłosienia jest wiele.

Można użyć tradycyjnej maszynki i pianki do golenia, ale również kremu, depilatora, wosku lub pasty cukrowej. Po maszynkę sięga większość pań, gdyż golenie to dość prosty i bezbolesny zabieg. Niestety włoski odrastają już na drugi dzień, a pośpiech lub użycie tępej maszynki skutkuje bolesnymi rozcięciami. Nic więc dziwnego, że kobiety poszukują alternatyw, które zapewnią im gładką skórę na dłużej. Depilator, wosk i pasta cukrowa usuwają włoski wraz z cebulkami, co jest równoznaczne z koniecznością powtarzania zabiegu co kilka tygodni.

A może tak depilacja laserowa nóg?

Coraz większą popularność zdobywa ostatnio usuwanie owłosienia laserem. Zabieg taki, wykonany w profesjonalnym salonie jest całkowicie bezpieczny, a przy tym praktycznie niebolesny. Odczucie podczas przykładania głowicy może wprawdzie przypominać pieczenie lub swędzenie, jest ono jednak zdecydowanie mniej uciążliwe niż ból związany z depilacją woskiem. Depilacja laserowa nóg ma jednak jedną główną zaletę, za jaką docenia ją tak wiele osób.

Choć seria kilku zabiegów, którą trzeba wykonać, by uzyskać pożądany efekt, może wydawać się droga, w długotrwałej perspektywie takie rozwiązania opłaca się zdecydowanie bardziej niż korzystanie z plastrów z woskiem czy maszynek. Wszystko dlatego, że wiązka lasera uszkadza nie cebulki, a mieszki włosowe. Włosy przestają więc odrastać i bardzo wiele pań może w ten sposób pozbyć się problemu zbędnego owłosienia nawet do końca życia. Jest to więc rozwiązanie wyjątkowo wygodne i opłacalne, a co więcej pozwala raz na zawsze zapomnieć o widoku nóg obsypanych krostami po niewłaściwie wykonanej depilacji maszynką!

Artykuł powstał przy współpracy z serwisem https://epilira.com/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here