Depilacja pastą cukrową – na czym polega?

0
1166
depilacja pastą cukrową w domu

Depilację z pewnością ciężko zakwalifikować do ulubionych czynności części kobiet. Nie dość, że jest to proces długotrwały i wymagający cyklicznego powtarzania, w dodatku jest bolesny. Poszukując jednakże odpowiedniej techniki depilacji, należałoby zwrócić uwagę na depilację pastą cukrową. Jest to metoda naturalna, a co za tym idzie, nie prowadzi do powstawania podrażnień, zatem jest doskonałym rozwiązaniem dla alergików. Również depilacja pastą cukrową jest jedną z najstarszych technik depilacji. Można ją stworzyć jeszcze w specjalistycznym salonie kosmetycznym, jak również w swym zaciszu.

Pasta cukrowa – depilacja. Co musimy wiedzieć?

Przede wszystkim należałoby pamiętać, że depilacja pastą cukrową dobrze sprawdza się nie wyłącznie w przypadku alergików, a również osób, które są żylaki lub zmagają się z kłopotem pękających naczyń krwionośnych. Gładka skóra przy użyciu tej formy utrzymuje się nawet do 3. tygodni. W połączeniu z depilacją woskiem, depilacja pastą cukrową jest bardzo mniej bolesna. Stosując ją, nie dochodzi do rozdrażnienia skóry, bo pasta cukrowa okleja wyłącznie włoski, nie mając właściwie relacji z naskórkiem. Korzyścią tego rodzaju depilacji jest te fakt, iż odrastające włoski można usuwać na bieżąco, nie czekając aż staną się widoczne. Należałoby wiedzieć, że odrastające włoski przy wykorzystywaniu tejże depilacji z czasem stają się zdecydowanie mniejsze i jaśniejsze.

depilacja pastą cukrową - wady i zalety i jak

Jak już wspomniano można zrobić ją w salonie kosmetycznym lub w domu. Depilacja pastą cukrową w domu potrzebuje zachowania właściwych proporcji elementów potrzebnych do przygotowania pasty cukrowej. Potrzebujemy takich aspektów jak szklanka cukru, którą należy związać z częścią szklanki wody oraz sokiem wyciśniętym z połowy cytryny. Tak stworzoną mieszankę należy powoli podgrzewać aż do uzyskania jednolitej wagi. Ten rodzaj depilacji z powodzeniem można wykorzystywać nie tylko do znaczniejszych obszarów ciała a także do depilacji pach lub twarzy. Pasta cukrowa do depilacji bikini również świetnie się sprawdza. Depilacja przy użyciu pasty cukrowej że być wykorzystywana u osób zmagających się hipertrychozą, zatem nadmiernym wzrostem włosów, wydającym się pod formą gęstego owłosienia wstępującego na całym ciele, także na skroniach oraz policzkach.

Depilacja cukrowa – formy

Są dwie formy depilacji pastą cukrową – depilacja na ciepło i na zimno. W przypadku depilacji pastą cukrową na gorąco, samą pastę należy położyć w naczyniu, jakie następnie zanurzamy w letniej wodzie. Spowoduje to, że pasta się rozpuści i przybierze płynną konsystencję, którą następnie należy rozprowadzić na fragmencie skóry, jaki pragniemy wydepilować. Kolejno należy przyłożyć do tego miejsca pasek materiału oraz następnie oderwać go zdecydowanym ruchem. Resztki pasty należy usunąć np. przy pomocy zwilżonego wacika. Jednak w przypadku depilacji pastą cukrową na zimno, fragment pasty cukrowej należy rozgniatać w rękach aż do czasu, w jakim zacznie ona być klejąca. Następnie należy umieścić ją na skórze, aby jej powierzchnia sięgała blisko 3 mm. W dalszej kolejności energicznie odrywamy warstwę pasty. Pomimo tego, że depilacja pastą cukrową jest formą bardzo prostą, należy myśleć o odpowiednią pielęgnację skóry tuż po zabiegu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here