Dmuchana deska surfingowa – kto może z niej korzystać?

0
739
Dmuchana deska surfingowa

Plaża, słońce, woda – to gwarancja nie tylko spokoju i odpoczynku ale również dobrej zabawy. Sporty wodne z roku na rok zyskują na popularności nie tylko nad polskim morzem ale także nad jeziorem czy rzeką. Planujesz wypożyczyć lub zaopatrzyć się w deskę? Wybierz dmuchaną deskę surfingową – praktyczna i funkcjonalna nie zajmuje wiele miejsca. 

Zalety dmuchanej deski surfingowej

Dmuchana deska surfingowa zajmuje niewiele miejsca dzięki czemu z łatwością umieścisz ją w swoim bagażu czy w niewielkim bagażniku auta. Po sezonie z łatwością schowasz ją do szafy czy do garażu gdzie poczeka ona na rozpoczęcie kolejnych wakacji. Kolejnym atutem jest jej łatwe utrzymanie w czystości. W przeciwieństwie do sztywnych desek, które nie tylko zajmują miejsce ale i zbierają kurz i brud, dmuchane deski surfingowe po umyciu możesz umieścić w pokrowcu czy torbie. Zapobiegnie to zakurzeniu, nie dopuści do deski wilgoci oraz zimna, które często są spotykane w garażach, schowkach lub na strychach. 

Złożoną deskę możesz zabrać z sobą w dowolne, odległe miejsce. Kiedy zdecydujesz się na pływanie wystarczy, że ją napompujesz. Pamiętaj o zachowaniu trzech zasad dzięki, którym dmuchana deska surfingowa będzie Ci dobrze służyć i zapewni niezapomniane wrażenia.

Po pierwsze pamiętaj aby ciśnienie wynosiło 15 PSI. To najlepsza liczba dzięki której deska będzie sztywna i stabilna. Po drugie pamiętaj aby jej wyporność równała się lub była większa od dwukrotności twojej wagi – jeśli tego nie dopilnujesz deska nie utrzyma Cię na powierzchni wody i opadnie na dno. Trzecia i ostatnia kwestia to szerokość deski. Jeśli planujesz zakup, a dopiero rozpoczynasz swoją przygodę z surfingiem wybierz szerszą dmuchaną deskę, na której łatwiej się utrzymasz. 

Kto może korzystać z dmuchanej deski surfingowej?

Dmuchana deska to opcja dobra dla każdego. Sprawdza się na delikatnie wzburzonych falach oraz w warunkach bardziej ekstremalnych.
W szerokim wyborze proponowanym przez sklepy stacjonarne oraz internetowe np. www.gosup.pl zarówno początkujący jak i doświadczony sportowiec znajdzie coś dla siebie. 

Deska surfingowa dmuchana jest niezwykle funkcjonalna ze względu na swoją praktyczność. Zajmuje niewiele miejsca, dzięki czemu właściciele dwóch lub większej ilości desek mogą zabrać je z sobą w podróż do miejsca aktywnego wypoczynku.

Pamiętaj o bezpieczeństwie swoim, najbliższych oraz otoczenia. Nie uprawiaj sportu przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych. Zaopatrz się w kamizelkę ratunkową nawet jeśli na wodzie czujesz się pewnie. W przypadku utraty świadomości, kamizelka utrzyma się na powierzchni wody.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here