Jak rozkodować radio?

0
743
Jak rozkodować radio?

Być może dla wielu odpowiedź na pytanie jak rozkodować radio wydaje się trudne, jednak nie w momencie, gdy znamy odpowiednie hasło. Wprowadzenie wspomnianego hasła przez producentów radia samochodowego miało początkowo na celu zabezpieczenie ich przed kradzieżą. Pomimo tego, że największe ilości kradzieży w naszym kraju mogliśmy obserwować w latach dziewięćdziesiątych, to po dziś dzień zdarzają się takie sytuacje.

Każde radio posiada specjalny kod przypisany do danego samochodu

Wymagane jest wpisanie go przy każdym odłączeniu radia od zasilania czyli akumulatora. Z tego też powodu, każdy potencjalny złodziej musi znać ten kod, gdyż bez niego nie byłby wstanie sprzedać konkretnego radia. Jednak w praktyce rozkodowanie radia nie jest wcale trudne i najczęściej sprawia ono problem właścicielom danego samochodu aniżeli złodziejom, którzy są z tym obeznani.

Jeżeli jednak z jakiegoś powodu byliśmy zmuszeni do odłączenia akumulatora, które spowodowało konieczność wpisania kodu do naszego radia jednakże nie znamy hasła nie powinniśmy panikować.

Jak rozkodować radio?

Jak rozkodować radio?Najtańszym i najprostszym krokiem jest udanie się do salonu firmowego marki naszego samochodu. Zazwyczaj wystarczy podać wtedy nasze dane oraz dane samochodu. Jednakże nie zawsze jest to skuteczne rozwiązanie. Zdarza się, że serwisy nie chcą pomóc w rozwiązaniu tak błahej z ich punktu widzenia sprawy. Czasem również wstrzymują się od tego ponieważ nie mają pewności czy rozmawiają z prawdziwym właścicielem pojazdu a nie z dobrze udającym złodziejem, któremu udało zdobyć się wszystkie informacje potrzebne do tego procesu.

Innym sposobem, który prawie zawsze się sprawdza jednak wymaga użycia dużo większych funduszy jest udanie się z tym do profesjonalisty, który wie jak rozkodować radio w każdym modelu samochodu

Zazwyczaj specjaliście odpowiednio przeszkolonemu w tego typu działaniach, na rozkodowanie hasła w radiu wystarcza kilka sekund. Poprzez wpisanie odpowiednich kodów do specjalnego programu możemy sami ustalić hasło. Jedynym minusem usługi tego typu jest stosunkowo wysoka cena, która zazwyczaj wynosi około 100 zł od rozkodowania jednego radia.

Przed udaniem się jednak po jakąkolwiek pomoc warto sprawdzić wszystkie swoje dokumenty w domu ponieważ być może gdzieś tam zapodziało się nasze hasło do radia. Pozwoli nam to zaoszczędzić nie tylko czas ale również niemałą sumę pieniędzy oraz nerwów. Poza tym, przy okazji będziemy mogli przeprowadzić domowe porządki w dokumentach.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here