Jak ściągnąć żel z paznokci

0
1170
jak ściągnąć żel z paznokci

Każda kobieta chce pięknie wyglądać i mieć zadbane paznokcie. Żelowe paznokcie są bardzo trwałe i dłonie wyglądają pięknie, ale wraz ze naturalnym wzrostem paznokcia, przychodzi moment, gdy pojawi się odrost na paznokciu. Odrost sprawia, że należy zająć się wyglądem swoich paznokci i albo decydujemy się na uzupełnienie żelu na paznokciach, albo na ich zdjęcie. Jeśli zdecydujemy się na uzupełnienie żelu, wystarczy wizyta u manicurzystki i możemy się cieszyć pięknymi paznokciami przez kolejne tygodnie. Czasem jednak potrzebujemy zdjąć żel z paznokci z różnych powodów, chcemy spróbować ozdobić paznokcie inną metodą, niż żelową, wykonać manicure żelowy od początku lub zwyczajnie mamy ochotę mieć jak najbardziej naturalne paznokcie i pozwolić im „odpocząć” od manicure. W każdym z tych przypadków musimy zdjąć żel z paznokci w bezpieczny sposób. Jak ściągnąć żel z paznokci?

Zużywanie się paznokci

jak ściągnąć żel z paznokciWiele osób czeka na samoistne zejście żeli z paznokci, wraz z ich wzrostem, jednak naprawdę wygląda to mało estetycznie, a pozostawione na paznokciach resztki żelu potrafią się zahaczać i często się łamią wraz z naturalnym paznokciem. Nie jest to najlepszy pomysł, jak również nie poleca się samodzielnego odrywania resztek żelu, ponieważ naraża się w ten sposób na poważne uszkodzenie płytki paznokcia i jej osłabienie. Te agresywne sposoby bardzo niszczą naturalne paznokcie, a zniszczone paznokcie nie dodają kobiecie uroku. Nie wspominając już o tym, że na zniszczonych paznokciach nie należy robić żadnego manicure, a należy je porządnie wcześniej zregenerować. Przecież zależy nam na tym, aby nasze paznokcie wyglądały pięknie zarówno przed zrobieniem manicure, w trakcie, jak i po zdjęciu żelu, dlatego wszystko należy wykonywać z głową.

Jak ściągnąć żel z paznokci?

Najszybszą metodą jest udanie się do specjalistki na profesjonalne zdjęcie żelu. Najczęściej manicurzystki używają do zdjęcia frezarki, którą w bardzo delikatny sposób, warstwa po warstwie zdejmują żel. Delikatnie, czyli tak, żeby nie naruszyć w żaden sposób naturalnej płytki paznokcia, żeby paznokcie pozostały zdrowe. Po zdjęciu wierzchniej warstwy żelu paznokcie kąpie się w specjalnym płynie do usuwania tipsów i akrylu i równie delikatnie ściąga żel z paznokci. Po całym tym procesie należy nałożyć preparaty regenerujące paznokcie i całe dłonie.

Jeśli nie chcemy zdjąć żeli u manicurzystki lub nie możemy w danym momencie pójść, możemy spróbować zrobić to samodzielnie w domu. Przygotuj gruboziarnisty i drobnoziarnisty pilnik, płatki kosmetyczne bawełniane i folię aluminiową lub miseczkę do płynu/acetonu, płyn do usuwania tipsów/żelu i akrylu (dostępny w sklepach z artykułami kosmetycznymi) lub aceton, patyczki do paznokci, najlepiej drewniane, oliwkę do skórek i balsam do rąk.

Piłowanie paznokci

Spiłuj paznokcie żelowe używając grubego pilnika, najlepiej między stopniem ziarnistości 100 a 180. Im więcej spiłujesz, tym lepiej się ściągnie żel, ale uwaga: piłuj wyłącznie żel, uważając na naturalne krzywizny paznokcia, żeby nie spiłować płytki paznokcia. Kosmetyczka najczęściej robi to właśnie frezarką. Przygotuj się na powolne spiłowywanie paznokci żelowych. Przez zbyt szybkie spiłowywanie, można nie zauważyć naturalnej płytki i uszkodzić sobie prawdziwy paznokieć!

Moczenie paznokci

jak ściągnąć żel z paznokciWlej do miseczki płyn do ściągania żelu lub aceton i zanurz w nim paznokcie. Paznokcie kąpiemy w płynie do momentu zmiękczenia resztek żelu po ich spiłowaniu. Inną metodą, którą możemy wykorzystać zamiast kąpieli w miseczce, jest owijanie palców. Należy pociąć bawełniane płatki kosmetyczne na fragmenty, mocno nasączyć je płynem, przyłożyć do paznokcia i obwinąć folią aluminiową, ściskając trochę, żeby nasączony płatek dobrze i ciasno przylegał do płytki paznokciowej. Czekamy tak od kilkunastu minut do pół godziny, w zależności jak dużo go mamy na paznokciach, aż żel zmięknie.
Uwaga, aby płyn szybciej zadziałał, można miseczkę wstawić do gorącej wody i trochę podgrzać. Należy jednak pamiętać, że jest to produkt łatwopalny i należy go trzymać z dala od źródeł ognia!

Ściąganie żelu

Używając drewnianego patyczka należy delikatnie usunąć resztki żelu z paznokcia, lekko je zeskrobując. Jeśli ciężko schodzą, można jeszcze albo dopiłować delikatnie, albo jeszcze pomoczyć w płynie. Żel powinien bardzo łatwo schodzić. Po usunięciu żelu wymyj ręce wodą z mydłem, zmywając płyn do usuwania żelu/aceton z paznokci. Wytrzyj dłonie i wypoleruj powierzchnię płytki paznokcia polerką o ziarnistości 240-360, by upewnić się, że nie ma na niej pozostałości po żelu. Polerka wygładzi też płytkę paznokcia i nabłyszczy ją. Użyj nawilżającej oliwki do paznokci, która zregeneruje płytkę i skórę wokół paznokcia. Zarówno płyn do usuwania żelu, jak i aceton, potrafią bardzo mocno wysuszyć skórki i płytkę paznokcia, dlatego po zdejmowaniu żelu z paznokci warto zadbać o odpowiednie nawilżenie. Bardzo dobrze sprawdzają się do tego oliwki na skórki oraz nawilżenie balsamem skóry dłoni.

[Głosów:4    Średnia:3.8/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here