Jak stworzyć przytulną sypialnię?

0
566
Jak stworzyć przytulną sypialnię

Narzuta na łóżko to element dekoracyjny sypialni, ale nie można zapominać o jej praktycznym zastosowaniu. To narzuta chroni pościel przed kurzem oraz zanieczyszczeniami. Jak wybrać narzutę, która będzie nie tylko elegancka, ale również praktyczna?

Jak wybrać tkaninę?

Bardzo ważne jest utrzymanie narzuty na łóżko w czystości. Wybierając materiał warto zwrócić uwagę, by można było go prać w pralce. Czyszczenie w pralni nie jest korzystnym rozwiązaniem. Narzuty na łóżko, które są mieszanką tkanin naturalnych i syntetycznych sprawdzają się najlepiej.

Wybierając tkaninę koniecznie trzeba wcześniej zaplanować jaką funkcję będzie pełniła narzuta. Szukając narzuty wyłącznie dekoracyjnej można sobie pozwolić na materiał, który nie jest gruby i przyjemny w dotyku, a jedynie efektowny wizualnie. Narzuta, którą chcemy przykrywać się w chłodniejsze dni powinna być ciepła i przyjemna. Sprawdzą się narzuty na łóżko pikowane, podszyte włókniną lub miłą w dotyku tkaniną.

Narzuta a styl sypialni

Narzuta na łóżko, która jest dobrze dobrana do stylistyki wnętrza sprawia, że sypialnia jest elegancka i gustowna. Warto również zadbać, by była przytulna.

Jednolite narzuty na łóżko pikowane sprawdzą się w sypialniach nowoczesnych oraz klasycznych. W pomieszczeniu w stylu skandynawskim będzie elegancko wyglądała narzuta z grubego, naturalnego materiału w neutralnych, jasnych kolorach.

Do wnętrza glamour, które lubi charakterystyczne tkaniny sprawdzi się narzuta z dłuższym włosiem, błyszcząca i efektowna. Warto również postawić na mocny i charakterystyczny kolor. Fioletowa, czarna czy czerwona narzuta będzie bardzo charakterystycznym elementem wystroju.

Wybierając narzuty na łóżko można skoncentrować się na stworzeniu spójnego wnętrza. W takiej sytuacji sprawdzą się delikatne, stonowane kolory. Beż, brąz czy szarość idealnie wpiszą się w styl pomieszczenia.

Ciekawym rozwiązaniem jest zastosowanie w sypialni kontrastu. Mocny, wyróżniający się kolor podkreśli łóżko i ożywi sypialnię. Wybierając charakterystyczna narzutę należy zwrócić uwagę, by reszta wystroju była stonowana. Łóżko staje się najważniejszym elementem dekoracyjnym. Wprowadzając do pokoju więcej mocnych kolorów sprawimy, ze sypialnia stanie się zbyt jaskrawa. Taka kolorystyka nie sprzyja odprężeniu i odpoczynkowi.

Narzuty na łóżko znajdziesz w Vege Home.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here