Jak włączyć roaming w Orange

0
452

Podróżowanie staje się coraz łatwiejsze — otwiera się coraz wiele firm przewozowych, a te już istniejące udoskonalają swoje oferty, proponując podróżnym nowe połączenia. Dzięki temu na wycieczkę zagraniczną wybrać się może już każdy, w dodatku w dowolne miejsce na całym świecie. Przed wyjazdem poza granice kraju warto jednak odpowiednio się przygotować, nie tylko pod względem zdrowotnym czy finansowym, lecz także komunikacyjnym. Gdy przebywasz z dala od domu, możliwość prędkiego kontaktu z rodziną, klientami lub numerami alarmowymi to podstawa. Niestety, nie każdy wie jak dostosować swój telefon komórkowy tak, by działał za granicą. Czym jest i jak włączyć roaming w Orange?

Czym jest roaming?

jak włączyć roaming w orangeZacząć należy od wyjaśnienia, czym ów roaming jest. Usługa ta oferowana jest zawsze przez operatorów, a stworzona została po to, by móc korzystać ze swojego abonamentu poza granicami kraju rodzimego. Dzieje się to dzięki umowom, które zawarte zostały z operatorami telefonicznymi działającymi w konkretnych krajach całego świata. Roaming pozwoli ci na odbieranie i wykonywanie połączeń, wysyłanie wiadomości tekstowych oraz korzystanie z dodatkowych usług, jakie przysługują w zakupionym abonamencie. Niestety, roaming wiąże się często z dodatkowymi kosztami, jednak te każda firma operatorska ustala indywidualnie. W przypadku Orange wszystko zależy od strefy kraju wyjazdowego. Po przekroczeniu granicy otrzymasz wiadomość tekstową, w której podane zostaną stawki naliczanych opłat. Jeśli chcesz przygotować się do tego wcześniej, na stronie Orange odnajdziesz szczegółowe informacje na ten temat.

Jak włączyć roaming w Orange?

Wydawać by się mogło, że włączenie usługi roamingu jest proste. Jednakże nie każdy potrafi sobie z tym poradzić przez to, że dostępne na rynku telefony różnią się pod wieloma względami. Jak jednak poradzić sobie z tym zadaniem w Orange? Najprostszą metodą, polecaną przez tę firmę, jest obsługa swoich usług przez panel dostępny na stronie internetowej Mój Orange. Wystarczy się zalogować, przejść do zakładki „umowy, urządzenia i usługi dodatkowe”, a następnie do sekcji „pakiety i ustawienia”. Tam wystarczy już tylko zaznaczyć opcję roamingu i gotowe, możesz korzystać z telefonu za granicą! Inną opcją jest manualny wybór roamingu w swoim urządzeniu. Wystarczy, że w ustawieniach odnajdziesz interesującą cię funkcję i ją włączysz.

Aktywuje to także możliwość korzystania z internetu.Jeśli powyższe sposoby zawiodły lub z jakichś powodów nie możesz ich wykorzystać, Orange oferuje także inną metodę włączenia tej usługi. Jeśli jesteś klientem indywidualnym, możesz wpisać w telefonie kod USSD: *110*50#. Możesz także zadzwonić do Automatycznego Biura Obsługi, znajdującego się pod numerem *500, a następnie kierować się otrzymaną instrukcją. Włączenie roamingu zawsze jest bezpłatne. Ważne jest jednak to, by po włączeniu tej usługi, wyłączyć i włączyć telefon. W innym przypadku może nie działać ona poprawnie. Wyłączenie tej usługi odbywa się na podobnych zasadach — można ją wykonać na stronie Mój Orange lub w ustawieniach urządzenia. Kod USSD, jaki pozwala na zrezygnowanie z roamingu, to *110*50*00#.

Konfiguracja telefonu

Niestety zdarzyć się może, że usługa ta mimo wszystko nie będzie działać, lub jej zasięg będzie ograniczony. Może być to wynikiem tego, że telefon posiada złą konfigurację lub sam wybrałeś jego złe ustawienia. By naprawić ten problem, przejdź do menu w swoim telefonie i odnajdź sekcję odpowiadającą za sieci telefonii komórkowej. To właśnie tam włączenie roamingu powinno być możliwe — upewnij się więc, że usługa ta nie została wyłączona. Następnie w polu odpowiadającym za tryb pracy sieci, wybierz manualnie „tylko 3G”. Wyłącz i włącz telefon, sprawdzając, czy możesz już wykonywać połączenia. Jeśli wciąż pojawiają się problemy z tym związane, przejdź do manualnego wyboru zarejestrowania w sieci, w jakiej posiadasz kartę. Jeśli będzie to konieczne, wyłącz i włącz telefon raz jeszcze.

Roaming w praktyce

jak włączyć roaming w orangeJak sprawdzić, w jakiej strefie znajduje się kraj, do którego się wybierasz? Na stronie Orange odnaleźć możesz dokładną rozpiskę stref (jest ich pięć) oraz zaliczanych do nich krajów. Te, należące do Unii Europejskiej, odnajdziesz w pierwszej lub drugiej strefie. USA i Kanada przypisane są do strefy trzeciej, a Azja i Afryka do czwartej. W piątej zaś odnajdziesz pozostałe kraje, zaliczane jako „egzotyczne”.

Przed wybraniem się w daleką podróż, która obejmuje wyjazd za granicę, warto zapoznać się ze wszystkimi zasadami funkcjonowania roamingu. W Orange cały ten proces jest szczegółowo opisany na głównej stronie operatora, a jego szczegóły poznać można po zalogowaniu się na swoje konto. Dowiesz się więc, czym różni się roaming od połączeń międzynarodowych oraz jakie opłaty będą na ciebie nałożone. Odnajdziesz także informacje ile przysługuje ci GB internetu oraz jak uniknąć niezamierzonego korzystania z tej usługi. Wykonywanie połączeń z zagranicy również może okazać się problemem, jednak i ta kwestia została wyjaśniona przez zespół Orange. Nie jest to jednak trudne zadanie — wystarczy wprowadzić numer kierunkowy kraju, z którego dany numer pochodzi.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here