Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

0
769
Jak wyprostować włosy bez prostownicy?

Kobiety marzą zwykle o takim wyglądzie, którego same z natury nie mają. Brunetki chcą być oczywiście blondynkami, dlatego regularnie rozjaśniają swoje kosmyki, a potem muszą wydawać kupę pieniędzy na ich odbudowę, gdyż poprzez częste zabiegi koloryzacyjne stają się one osłabione i zaczynają intensywnie wypadać. Panie, które z natury mogą pochwalić się jasnym odcieniem fryzury, przeważnie farbują ją na ciemno i sądzą, że dzięki temu stają się bardziej wyraziste i charakterne. Nie tylko kolor ulega zresztą metamorfozom. Proste włosy są kręcone na wałki i zawijane, a te falowane zwykle prostowane – najczęściej przy pomocy prostownic. Co może zrobić jednak kobieta, która nie dysponuje takimi urządzeniami, a mimo wszystko chciałaby uzyskać na swojej głowie taflę gładkich i lśniących włosów? Jak wyprostować włosy bez prostownicy i czy jest to w ogóle możliwe?

Odżywka i czesanie

Odżywka i czesanieTrzeba niestety zdać sobie sprawę z tego, że bez zastosowania prostownicy nie da się idealnie wyprostować włosów. Można je jedynie delikatnie ujarzmić, lekko obciążyć, aby lepiej się one prezentowały i mniej puszyły podczas wyjścia na zewnątrz. Efekt ten zagwarantuje właściwe zastosowanie odżywki do włosów. Najlepsza będzie ta nawilżająca, składająca się z wielu cennych substancji odżywczych – dość tłusta i gęsta. Tuż po umyciu głowy należy nałożyć ją na całe włosy, uważając jednak na to, aby nie przykryć nią samej skóry głowy. Następnie pokryte kosmetykiem włosy trzeba bardzo dokładnie rozczesać, używając do tego celu grzebienia wyposażonego w grube i rzadko rozmieszczone ząbki. Po upływie około kilku minut włosy można spłukać sporą ilością letniej wody, na sam koniec kierując na nie strumień zimnej wody, która doskonale zamknie łuski włosów i zapobiegnie ich puszeniu się. Fryzura będzie gładka i lśniąca.

Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Metoda na gumki

W przypadku mocno kręconych włosów dobrze sprawdzi się też metoda na gumki. Należy nałożyć je na wcześniej umyte i wciąż lekko wilgotne kosmyki, tworząc z nich jednego bądź dwa kucyki po obu stronach głowy. Muszą być one jak najbardziej proste i gładkie. Ilość gumek należy dostosować do długości oraz stopnia pofalowania włosów – im są one dłuższe i bardziej kręcone, tym więcej trzeba ich zastosować. Należy równomiernie rozmieścić je na całym kucyku i lekko przygładzić, pozostawiając je na głowie aż do momentu wyschnięcia włosów. Do tej metody najlepiej używać gumek sprężynowych. Nie pozostawiają one śladów i nie deformują i nie niszczą samych włosów.

Specjalne suszenie

Specjalne suszenieZwykła suszarka też może zdziałać cuda na włosach mocno pofalowanych bądź bardzo kręconych. Jak wyprostować włosy bez prostownicy? Trzeba je po prostu odpowiednio wysuszyć. O ile w przypadku chęci poprawienia objętości fryzury sprawdza się metoda polegająca na trzymaniu suszarki pod głową i pochylaniu się do niej, tak tutaj zapewni ona odwrotny efekt. W celu wyprostowania włosów należy krok po kroku suszyć ich kolejne pasma, ściągając je ręką w dół lub jednocześnie przeczesując je specjalną szczotką bądź rzadkim grzebieniem. Istnieją też specjalne nakładki do suszarek, które mają za zadanie dodatkowo prostować włosy. Zakończone wąską główką doskonale wygładzają pasma. Kosztują grosze, a często można je też dostać zupełnie za darmo przy zakupie samej suszarki.

Kosmetyki z drogerii

Wyżej wymienione metody często okazują się naprawdę skuteczne, ale wymagają pewnego przygotowania i poświęcenia na zabiegi stylizacyjne niemałej ilości czasu. Co może więc zrobić kobieta, która na wyszykowanie się do wyjścia ma codziennie jakieś kilkanaście minut, a samym włosom jest w stanie poświęcić maksymalnie pięć minut? Czy w tak krótkim czasie może je ujarzmić i chociaż trochę wygładzić? Tak, bo pozwolą jej na to drogeryjne kosmetyki o ekspresowym działaniu. Wśród produktów prostujących włosów występują: szampony, odżywki, maski, pianki oraz lakiery. Nie trzeba stosować ich wszystkich na raz – warto najpierw zakupić jeden produkt, przetestować go i w razie potrzeby zainwestować w kolejny kosmetyk pochodzący z tej samej linii artykułów. Preparaty kosmetyczne być może nie dają jakichś spektakularnych rezultatów, ale przynajmniej pomagają w ujarzmić i wygładzić pasma.

Keratynowe prostowanie włosów

Być może nie jest to metoda na to, jak wyprostować włosy bez prostownicy, ale skoro pozwala ograniczyć korzystanie z prostownicy do minimum, warto przynajmniej ją rozważyć. Keratynowy zabieg ostatnio przeżywa swój szczyt popularności. Jest przeprowadzany już we wszystkich nowoczesnych salonach fryzjerskich, a także w wielu gabinetach urody czy salonach kosmetycznych. Kosztuje dość sporo, bo od kilkuset do nawet tysiąca złotych, ale zapewnia wspaniałe efekty, które utrzymują się na skórze głowy nawet do kilku miesięcy. Można go też przeprowadzić samodzielnie w domowych warunkach. Wystarczy zaopatrzyć się w specjalne kosmetyki i stworzyć z nich swój własny zestaw do keratynowego prostowania włosów. To jedna z najlepszych metod dla wszystkich kobiet, które mają dość swoich zakręconych kosmyków.

[Głosów:2    Średnia:4/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here