Jak założyć firmę?

0
775
jak założyć firmę

Opracowanie dobrej strategii biznesowej stanowi pierwszy krok, który należy podjąć przed założeniem własnej działalności gospodarczej. Wskazuje się, że w przypadku dysponowania optymalnym planem działania dalsze czynności są relatywnie proste. Wynika to z faktu, że kilka lat temu doszło do zmian w ustawodawstwie, które sprawiły, że założenie własnego przedsiębiorstwa nie jest już tak uciążliwe jak jeszcze kilkanaście lat temu. Nie bez znaczenia pozostaje fakt, że w dobie internetu możliwe jest dopełnienie wielu wymogów formalnych bez konieczności wychodzenia z domu. Sprawia to, że coraz większa liczba osób w każdym wieku decyduje się na podjęcie próby zweryfikowania swoich sił w biznesie.

Kluczowe jest jednak, aby wiedzieć, jak założyć firmę

jak założyć firmęW pierwszej kolejności niezbędne jest zarejestrowanie działalności gospodarczej. Dokonuje się tego poprzez wykorzystanie specjalnego formularza interaktywnego. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby wypełnić stosowne pismo w wersji papierowej. W takim jednak przypadku niezbędne jest jego złożenie w najbliższym urzędzie gminy. W sytuacji, gdy dana osoba zdecydowała się na wypełnienie formularza interaktywnego, powinna podać w nim swoje podstawowe personalia. Niezbędny jest również wybór docelowej formy opodatkowania, jak również sposobu rozliczeń z Urzędem Skarbowym. Po wypełnieniu wszystkich pól formularz jest gotowy do wysyłki. Należy go uprzednio podpisać podpisem elektronicznym lub profilem zaufanym. Z uwagi jednak na fakt, że większość osób załatwiało już swoje sprawy urzędowe przez internet, czynność ta nie powinna stanowić nawet najmniejszego problemu.

Warto mieć na uwadze, iż w momencie wysłania podpisanego formularza dana osoba staje się przedsiębiorcą

Od tej pory podlega ubezpieczeniom społecznym, jak również powinna założyć ewidencję gospodarczą w formie prostej księgi przychodów i rozchodów. W następnej kolejności konieczne jest skierowanie swoich kroków do właściwej miejscowo placówki Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Tam należy złożyć deklarację, z której będzie wynikała wysokość składek, jakie będą opłacane w ciągu najbliższych miesięcy. Ważne jest, aby posłużyć się odpowiednimi kodami – ich listę można znaleźć na stronie ZUS.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here