Jak założyć soczewki?

0
507
Jak założyć soczewki?

Aby założyć soczewki, należy się do tego odpowiednio przygotować. Pierwszym krokiem będzie dokładne oczyszczenie dłoni mydłem. Spienione ręce podczas mycia powinno się spłukać silnym strumieniem wody, a następnie otrzeć mokre ręce ręcznikiem niepozostawiającym żadnych pyłków. By przejść do czynności aplikacji soczewki, należy upewnić się, czy soczewka jest ułożona na prawidłowej stronie oraz skontrolować, czy soczewka nie posiada zabrudzeń bądź uszkodzeń. By to sprawdzić, umieszcza się soczewkę na wskazującym palcu, co umożliwi obejrzenie jej z każdej strony. Jeśli brzegi szkła kontaktowego będą wywinięte, a kształt soczewki przybierze postać talerza zamiast miseczki, oznacza to, że soczewka znajduje się na złej stronie. Po upewnieniu się co do prawidłowego ułożenia soczewki oraz jej czystości, można dokonać aplikacji obiektu.

Jak założyć soczewki?

Jak założyć soczewki?By dokonać prawidłowego założenia soczewki, najlepiej zawsze rozpoczynać od prawego oka. Pomoże to uniknąć pomyłki założenia niewłaściwej soczewki w przypadku, gdy każde z oczu ma inną wadę. Na suchy wskazujący palec należy umieścić szkło kontaktowe. Następnie środkowym palcem dłoni, na której znajduje się soczewka, należy odciągnąć dolną powiekę w dół, po czym wykorzystać palec wskazujący bądź środkowy drugiej dłoni do odciągnięcia górnej powieki. Kolejnym krokiem jest umieszczenie soczewki na oku. Po wszystkim należy powoli opuścić powieki i pomrugać. Jeśli po mruganiu soczewka nie sprawia dyskomfortu, a pole widzenia stało się wyraźne, oznacza to, że soczewka została prawidłowo założona. W taki sam sposób aplikuje się soczewkę na następne oko. Jeśli szkło powoduje niewygodę, wystarczy je zdjąć i oczyścić płynem pielęgnacyjnym, by móc dokonać ponownego założenia soczewki. Przeważnie ustawia się ona sama w środkowej części oka. Jeśli jest inaczej, można to poprawić. Wystarczy zamknąć oko, a następnie przesunąć delikatnie soczewkę w prawidłowe miejsce przez zamkniętą soczewkę. Istnieje też drugi sposób, który polega na uciskaniu brzegu dolnej bądź górnej powieki na otwartym oku. Powoduje to przesunięcie soczewki w prawidłowe miejsce.

Sposób ten należy do najczęściej stosowanych metod zakładania soczewek

Specjaliści mogą proponować różne metody aplikacji szkieł kontaktowych. Dzieje się tak, gdyż w niektórych przypadkach inny sposób może przynieść lepsze efekty. W przypadku pań zaleca się zakładanie szkieł kontaktowych przed wykonaniem makijażu. W odwrotnym przypadku pod soczewkę może dostać się cząsteczka kosmetyku, która spowoduje dyskomfort i zabrudzi soczewkę.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here