Jak zerwać z dziewczyną

0
772
jak zerwać z dziewczyną

Związki mają to do siebie, że niektóre z nich się kończą. Kobieta lub mężczyzna podejmują decyzję o zakończeniu danej relacji. Czasami decyzja pochodzi zarówno od kobiety jak i od mężczyzny, którzy rozstają się w zgodzie. Po prostu para dochodzi do wniosku, że nie ma sensu być dalej razem. Jak zerwać z dziewczyną? O tym przeczytasz w niniejszym artykule.

Problemy w związkach

jak zerwać z dziewczynąNiezależnie od tego czy związek był usankcjonowany prawnie czyli było to małżeństwo czy też był to wolny związek, życie razem na kocią łapę, rozstania bywają bardzo bolesne. Małżonkowie często jako powód rozwodu chcą podawać niezgodność charakterów. Małżeństwo w świetle prawa, a małżeństwo w świetle kościoła katolickiego różnią się między sobą. Małżeństwo zawarte przed ołtarzem w kościele katolickim musi zakładać, że zrodzi potomstwo. Jeśli chodzi o zwykły związek cywilny – nie ma takiego wymogu. Ważne jest tylko, aby małżonkowie dopełnili starań, by małżeństwo były zgodne, trwałe i szczęśliwe.

Związki młodych ludzi

Pierwsza miłość nastolatków obfituje w wiele emocji, wzlotów i upadków. Czasami taka miłość zawarta w wieku nastoletnim przenosi się również na dorosłe życie. Zakochani nastolatkowie próbują założyć rodzinę. Czasami przedwcześnie muszą stać się dorośli, bo na przykład dziewczyna zachodzi w ciążę. W takiej sytuacji sąd może udzielić zgody na ślub, jeżeli dziewczyna ukończyła 16 lat. Warto jednak dokładnie jeden krok przemyśleć. Dziewczyna po rozwodzie nie będzie już panną, a rozwódką. A to może jej nieco utrudnić przyszłość. Warto zatem dokładnie przemyśleć decyzję o zawarciu małżeństwa. Na wysokości zadania powinni stanąć przede wszystkim rodzice i opiekunowie prawni dziewczyny i chłopaka. To ich zadaniem jest wytłumaczenie młodym ludziom z czym wiąże się zawarcie związku małżeńskiego. Wiadomo, że nastolatkowie nie są tak odpowiedzialni i rozsądni jak ludzie dorośli. Nastoletnia miłość nie jest miłość dojrzała, a wpadka czyli nieplanowana ciąża nie powinna decydować o zawarciu małżeństwa.

Jak zerwać z dziewczyną?

Wielu chłopaków, którzy przedwcześnie weszli w związki, zastanawiają się teraz: jak zerwać z dziewczyną. Dziewczyny zazwyczaj podchodzą do wszystkiego zdecydowanie bardziej emocjonalnie: histeryzują, płaczą, wyrzucają z siebie największe emocje. Na szczęście dziewczyny zazwyczaj mogą liczyć na duchowa wsparcie przyjaciółek. Chłopak, który chce zerwać z dziewczyną powinien postępować niezwykle delikatne – aby dziewczyny niczym nie urazić. Chociaż i tak można się spodziewać, że dziewczyna poczuje się niezwykle zraniona i będzie przez wiele tygodni płakać i cierpieć. Tego typu żale i rozczarowania są domeną czasów nastoletnich i trzeba to zaakceptować. Problem pojawia się kiedy pomiędzy młodymi ludźmi doszło do współżycia a w jego efekcie mogła pojawić się ciąża. W kwestii nauczania o antykoncepcji jest jeszcze wiele do zrobienia w naszym kraju.

Problemy uczuciowe nastolatków

jak zerwać z dziewczynąNastolatki cierpią przez nieszczęśliwą miłość niezależnie od miejsca zamieszkania. Większość nastolatków przeżywa spełnioną lub niespełnioną miłość. Czasami jest to tylko miłość platoniczna na przykład do nauczyciela, księdza czy starszego brata przyjaciółki. Rodzice powinni trzymać rękę na pulsie i doskonale orientować się w jakie relacje wchodzą ich dzieci. Oczywiście jest to bardzo trudne zadanie jednak czy nie na tym polega rodzicielstwo?

Jak ochronić dzieci przed zagrożeniami?

Należy przede wszystkim za wszelką cenę chronić dzieci przed pedofilią i przed tym, aby rówieśnik czy dorosły człowiek ich nie skrzywdził. Trzeba uczyć dziecko gdzie mogą pojawić się zagrożenia. Nie każdy kto komplementuje urodę młodej dziewczyny ma dobre zamiary. Całkiem niedawno można było usłyszeć o historii, kiedy młode dziewczyny chodziły na castingi, jako przyszłe modelki lub przyszłe aktorki. Tam człowiek podający się za producenta filmowego albo kreatora mody wykorzystywał swoją pozycję i gwałcił nastolatki. Młode dziewczyny były w niego zapatrzone, ponieważ obiecywał im kariery w wielkim świecie mody i filmu. Tym razem wszystko to było nieprawdziwe. Prawdziwy był jedynie gwałt, łzy, cierpienie.

Wsparcie rodziców

Dlatego trzeba zrobić wszystko, aby młoda dziewczyna miała zaufanie do swojej matki i ojca, do swoich rodziców. Tylko wtedy rodzicom uda się uchronić dziecko przed dużym cierpieniem, ponieważ dziecko w trudnych chwilach zwróci się do swoich rodziców. Ważne, aby przekazać dziecku, że w sytuacji wykorzystania seksualnego, to dziecko jest ofiarą i w niczym nie zawiniło. Często nastolatki obwiniają siebie za to, że doszło do gwałtu. Trzeba jasno wytłumaczyć dziecku, że jest to nieprawda. Każdy ma prawo powiedzieć nie i to zdanie musi zostać respektowane. Nie wolno jednak negatywnie oceniać związków nastolatków, ponieważ na tym etapie życia młodzi ludzie uczą się wzajemnych relacji damsko-męskich. Nastoletnia miłość potrafi być bardzo piękna. Warto uczulić jednak szczególnie młode dziewczyny, aby nie dawały się namówić chłopakowi na tak zwany dowód miłości. Oczywiście w związku nastolatków może pojawić się seks albo dotyk, czy inne formy bliskości, jednak zawsze powinna być na to zgoda i chęć obu stron. Absolutnie niedopuszczalną sytuacją jest, że chłopak coś wymusza. Żeby odmówić, trzeba być jednak pewną siebie dziewczyną.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here