Łazienka na poddaszu – pomysł na wystrój

0
1562

Łazienka – miejsce, w którym chcemy zrelaksować się po dniu pełnym obowiązków. To azyl spokoju i intymności. Jak zatem urządzić funkcjonalną i ładną łazienkę na poddaszu? Niewątpliwie poddasze to dość trudna przestrzeń do aranżacji. Jednak przy wykorzystaniu kilku trików wcale nie musi być aż tak kłopotliwa w aranżacji.

Powierzchnia użytkowa  

Minimalna powierzchnia użytkowa łazienki na poddaszu, w której chcemy zmieścić umywalkę, prysznic i sedes powinna wynosić 2,56 m². Jeżeli w pomieszczeniu oprócz wskazanego powyżej sprzętu chcemy umieścić jeszcze wannę to musimy dysponować łazienką o minimalnej powierzchni użytkowej równej 3,2 m².     

Pamiętajmy jednak, że chcąc ulokować urządzenia łazienkowe, oprócz wielkości pomieszczenia musimy również wziąć pod uwagę lokalizacje pionu kanalizacyjnego, a także drzwi wejściowych. A skąd wziąć środki finansowe na wyposażenie łazienki? Otóż pomocna może się okazać szybka pożyczka oferowane przez instytucje pozabankowe. Nie zapominajmy, że szybka pożyczka wymaga spłaty w przyszłości. Zaciągajmy ją odpowiedzialnie.     

Prysznic     

Najtrudniejsza w ulokowaniu w łazience z poddaszem okazuje się kabina prysznicowa. Najlepiej zamontować ją, w jak najbliższej odległości od pionu kanalizacyjnego. W przeciwnym wypadku, im większa odległość, tym brodzik będzie musiał był podniesiony wyżej, gdyż pod nim musimy zmieścić rurę odpływową i syfon, które muszą być ułożone ze spadkiem w dół.            

W łazience na poddaszu najlepszym miejscem na usytuowanie prysznica jest lokalizacja obok drzwi, które muszą mieć co najmniej 200 cm wysokości.     

Wanna    

Z jej umiejscowieniem nie powinno być problemu, gdyż wanna jest niska. Jedna pamiętajmy, że jest ona usytuowana o około 10 cm wyżej niż podłoga w łazience. Wybierzmy dla niej miejsce, które jest prostopadła bądź równolegle względem dachu. A skąd wziąć środki finansowe na zakup tego urządzenia. Jeżeli trapi nas brak gotówki to z pomocą przychodzi szybka pożyczka.   

Dzielenie na strefy   

Jeżeli istnieje taka możliwość, to warto łazienkę podzielić na strefy. Niewielki murek zazwyczaj oddziela sedes i brodzik od wanny. To bardzo funkcjonalne rozwiązanie i pozwala na zachowanie intymności. Jeżeli nie mamy gdzie ulokować pralki to niektórzy decyduję się na jej postawienie właśnie za ścianką.     

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here