Jaki materac do spania będzie najlepszym wyborem?

0
1406

Mogłoby się wydawać, że wybór materaca jest czymś banalnie prostym, ale w praktyce bywa już z tym różnie. Tym bardziej, jeśli zależy nam na kupnie dobrej jakości materaca, dostosowanego do naszych indywidualnych potrzeb i oczekiwań. Nie jest wcale powiedziane, że najdroższy materac od renomowanego producenta będzie dla nas idealny. Nie ma jednego uniwersalnego materaca, który byłby idealny dla wszystkich. Przemyślany zakup jest kluczem do sukcesu, jeśli chcemy wejść w posiadanie materaca, z użytkowania którego będziemy rzeczywiście zadowoleni.

Na jaki rodzaj materaca się zdecydować?

Materace 160×200 dostępne są w wielu wersjach. Mogą być sprężynowe, lateksowe czy też piankowe. Ich wybór powinien być uzależniony od naszych indywidualnych potrzeb, wymagań i możliwości finansowych. Jako, że każdy z nas może mieć odmienne preferencje, na rynku dostępnych jest wiele rodzajów i odmian materacy. Jednymi z najpopularniejszych materacy są modele sprężynowe. W ich przypadku możemy wybrać ilość sprężyn i ich rozmieszczenie oraz ilość warstw. Największym uznaniem wśród użytkowników cieszą się materace kieszeniowe, które wyposażone są w sprężyny znajdujące się w specjalnych kieszonkach. Do wyboru jest siedem stref twardości, a więc nie ma najmniejszego problemu z dobraniem jej do swoich potrzeb. Zasada w przypadku materacy sprężynowych jest taka, że im większa jest średnica sprężyn, tym materac jest wygodniejszy. Sprężyny mogą być pokryte lateksem, pianką wysokoelastyczną lub termoelastyczną. Nie zaleca się modeli z pokryciem z pianki poliuretanowej, gdyż są nietrwałe.

Dalej mamy materace piankowe, które wypełniane są najczęściej pianką termoelastyczną, wysokoelastyczną, zwykłą, poliuretanową. Tańsze modele mają piankę poliuretanową, która nie zapewnia komfortu ani też wsparcia dla kręgosłupa. Najlepsza jest pianka wysokoelastyczna i termoelastyczna. Zaletą materacy piankowych jest to, ze świetnie dopasowują się do kształtu ciała pod wpływem temperatury. Jest to opcja polecana także osobom borykającym się ze schorzeniami kręgosłupa. Z kolei materace lateksowe będą dobrym wyborem dla osób nielubiących przysłowiowego wtapiania się w nie. Jest to sprężysty materac, zapewniający komfort i chłodzenie. Będzie idealny dla alergików.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here