Myślisz o zakupie okien plastikowych? To musisz wiedzieć!

0
881
Myślisz o zakupie okien plastikowych? To musisz wiedzieć!

Okna do domu to jeden z ważniejszych elementów, nad którym zastanawiamy się już na etapie projektowania czy budowy, ale i wtedy, gdy chcemy je wymienić. Do wyboru mamy kilka typów stolarki okiennej, a niesłabnącą popularnością cieszą się okna plastikowe. Estetyką nie odbiegają od drewnianych, a do tego są łatwiejsze w pielęgnacji i konserwacji. Co jeszcze trzeba o nich wiedzieć?

Wydawać by się mogło, że nie istnieje problem z wyborem okien plastikowych, pod względem ich jakości. W końcu okno to okno. Nic bardziej mylnego. To pozornie zawsze takie samo okno, może mieć odmienną konstrukcję i budowę wewnętrzną. Różnice, które nie kończą się jedynie na rozmiarach, kształtach czy kolorach, znajdują swoje odzwierciedlenie w trwałości, przede wszystkim jednak w stratach cieplnych.

Stolarka okienna należy do najsłabszych punktów konstrukcji budowlanych – o ile nie zostanie dobrze zaplanowana i wykonana. Zadaniem okien jest doświetlanie i maksymalne ograniczanie strat cieplnych. Ciepło, szczególnie w okresie grzewczym, uciekające przez nieszczelne, słabej konstrukcji i jakości okna, znacznie obniża komfort korzystania z domowych przestrzeni. Ponadto decyduje o coraz wyższych rachunkach za ogrzewanie, bo im mniej ciepła udaje się zatrzymać we wnętrzu, tym mocniej dogrzewamy.

Okna z pcv są w stanie sprostać tak stawianym oczekiwaniom. Wyróżnia je budowa komorowa. Przeważnie mają od 3 do 7 komór. Przy wyższej liczbie komór, uzyskuje się niższy współczynnik przenikania ciepła, co oznacza cieplejsze okno. Okna plastikowe są również wytrzymałe i, ze względu na nowoczesne technologie dające szansę na gięcie profili, mogą występować nawet w niestandardowych kształtach.

By okna plastikowe spełniały powyższe funkcje, wpisywały się w architekturę domostwa, zapewniały ciepło i niskie straty cieplne, warto zdecydować się na ofertę https://domel.pl/. To gwarancja fachowych porad, wysokich jakościowo produktów. Oferty, na którą składają się okna z pcv, wyróżniające się między innymi pod względem doskonałej izolacyjności cieplnej i dźwiękowej.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here