Najtrwalsze zegarki na świecie

0
2213
Najtrwalsze zegarki na świecie

Obecnie zegarek nie stanowi już w głównej mierze urządzenia do odmierzenia czasu, ale także bardzo ważny element biżuterii. Niezależnie, czy mówimy o mężczyznach, czy kobietach, w obydwu przypadkach ważne jest, by czasomierz pasował do reszty stroju. Oczywiście znajdą się także użytkownicy, którzy szczególną uwagę przykładają do funkcjonalności oraz wytrzymałości. Niezależnie od tego, czy wybieramy zegarek Adriatica, Casio czy Polar, zazwyczaj oczekujemy tego, aby to urządzenie służyło nam kilka, a nawet kilkanaście lat.

Na co narażony jest zegarek na rękę?

Zegarek na rękę jest szczególnie narażony na różnego typu uszkodzenia. Pomimo że zazwyczaj nie ma ryzyka, że upadnie on na ziemie, to jednak jest usytuowany w miejscu, które praktycznie cały czas jest w ruchu. To właśnie dlatego, bardzo często zdarza się, że naszym zegarkiem Adriatica zahaczymy o futrynę, wystające elementy, czy wszystkie inne przedmioty, w które nieopatrznie uderzymy ramieniem. Kolejna sytuacja ma miejsce w przypadku niefortunnego upadku. Na tę niedogodność narażone są w szczególności osoby uprawiające sporty ekstremalne. Wszystkie te sytuacje stwarzają zagrożenie dla czasomierza, w którym bardzo łatwo jest uszkodzić precyzyjny mechanizm.

A może zegarek z Tytanu?

Jeśli nasz przypadek, to jeden z tych opisanych powyżej, warto wyposażyć się w specjalnie wzmacniany czasomierz. Dobrym wyborem będzie tytanowy zegarek Adriatica. Marka stworzyła specjalna linie, w której obudowa, koperta oraz bransoleta wykonane są z tytanu. To dużo mocniejszy materiał, który daje większą wytrzymałość, jak również obniża ryzyko uszkodzenia zegarka. Dodatkowo warto zwrócić uwagę na dwie zalety – po pierwsze tytan jest niemalże o połowę lżejszy od stali, a pod drugie bardzo dobrze się prezentuje. Z tytanowy zegarkiem Adriatica można robić wszystko – od zakładania go na specjalne okazje do kreacji wieczorowej, po wspinaczkę oraz inne sporty ekstremalne.

To, czy wybierzemy zegarek Adriatica z tytanu, czy klasyczny model innej firmy, oczywiście zależy od stylu życia, preferencji możliwości finansowych oraz wielu innych czynników. Jedno jest jednak pewne, jeżeli inwestujemy dużą sumę w takie urządzenie, to z pewnością chcielibyśmy, aby służyło nam ono przez długi czas. Jak już wspominaliśmy, zegarki posiadają w środku bardzo czułe mechanizmy, gdzie tysiące małych trybów musi ze sobą precyzyjnie współgrać, a każde zawahanie może skutkować poważną awarią całego systemu. Zegarek z solidną obudową to z pewnością dobry wybór dla wszystkich, którzy na co dzień zwiększają prawdopodobieństwo tego, że ich zegarek zostanie uszkodzony.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here