Obsypnik do ziemniaków

0
2251

Obsypnik do ziemniaków pomaga dokładnie rozdrobnić glebę oraz usunąć wszystkie twarde bryły ziemi. Niewłaściwie przygotowana powierzchnia pod uprawę może być przyczyną małych zbiorów w przyszłości, dlatego warto wyposażyć się w odpowiedni sprzęt, który pomoże wykonać ten proces.

Obsypniki do ziemniaków formują redlinę z luźnej gleby, która tak przygotowana jest optymalnym miejscem do wzrostu ziemniaków. Niektóre maszyny wystarczy trochę przebudować i z powodzeniem mogą być wykorzystywane jako frez, który doskonale sprawdzi się przed sadzeniem.

Najpopularniejsze obsypniki są skonstruowane w ten sposób, żeby mogły współpracować z ciągnikami o maksymalnej mocy wynoszącej 500 KM. Rama jest składana, dzięki czemu można uzyskać optymalną oraz dopuszczalną szerokość. Jest to bardzo ważny aspekt, jeżeli zależy nam na transportowaniu sprzętu. Obsypnik do ziemniaków jest przydatny zwłaszcza do upraw obejmujących dużą powierzchnię. Jego konstrukcja sprawia, że idealnie sprawdza się do przygotowania gleby pod uprawę warzyw oraz ziemniaków. Jest to niezwykle wytrzymałe urządzenie, które doskonale znosi częsty kontakt z kamieniami oraz pozostałymi twardymi odłamkami pozostającymi w glebie. Największym zagrożeniem dla maszyny są duże kamienie, które należy wcześniej usunąć ręcznie, ponieważ mogą zablokować działanie obsypnika.

Obsypnik posiada bardzo dużą prędkość obrotową, dzięki czemu radzi sobie dobrze również na ciężkich glebach oraz kleistych. Spulchnianie gleby zachodzi dzięki zastosowaniu ośmiu zębów. Taka konstrukcja sprawia, że ciągnik może działać na mniejszej mocy, a mimo tego efekt będzie spełniony. Zasada działania obsypnika pozwala szybciej rosnąć korzeniom, które mają zapewniony zdecydowanie lepszy rozwój. Prędkość działania jest rozłożona równomiernie, dlatego cała powierzchnia gleby po użyciu maszyny powinna być przygotowana we właściwy sposób. Najlepsze obsypniki posiadają także wysokiej klasy koła podporowe, które utrzymują urządzenie w stabilnej pozycji przez cały czas pracy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here