Rynek deweloperski w Polsce

0
1443
Rynek deweloperski w Polsce

Nie ma wątpliwości, że polskie społeczeństwo się bogaci.

To między innymi dlatego rozkwita rynek deweloperski w naszym kraju. Wreszcie możemy nabywać nieruchomości albo chociażby stać nas na spłacanie kredytów hipotecznych, które bardzo często są ogromnym wsparciem dla tych, którzy chcą posiadać własne „M”. Jakie mieszkania wybieramy najczęściej? Co oferują nam deweloperzy? Na co zwracamy szczególną uwagę podczas wybierania wymarzonej nieruchomości? Sprawdźcie już teraz.

Ceny mieszkań w Polsce

Nie da się ukryć, że ceny mieszkań w naszym stale rosną i to dlatego większość z nas uznaje zakup nieruchomości za najlepszą inwestycję. Mówi się, że na mieszkaniu nigdy nie stracimy, nawet wtedy, gdy jest nabyte dzięki zaciągniętemu kredytowi.
Najdroższe mieszkania są oczywiście w stolicy. Tam za metr kwadratowy zapłacić trzeba średnio 8 600 złotych. Nieco taniej jest w Krakowie, gdzie stawka wynosi 7 200 złotych, a we Wrocławiu 6 800 złotych. Taniej jest w Gdańsku, Katowicach oraz w Łodzi i tam z całą pewnością warto kupować mieszkania. Lublin, Szczecin, Toruń to kolejne miasta, w jakich warto inwestować.

Jakie mieszkania wybieramy?

Największą popularnością cieszą się mieszkania dwupokojowe o średnim metrażu 40-60 metrów kwadratowych. Na drugim miejscu plasują się kawalerki, a dopiero później mieszkania trzypokojowe oraz wielometrażowe apartamenty. Oczywiście wiele zależy od miasta i lokalizacji danej inwestycji. Wiadomo na pewno, że najtańsze mieszkania znajdują się na parterze, im wyżej, tym są one droższe.

Jakie mamy wymagania względem mieszkań?

W miastach rzadko decydujemy się na nieruchomości na niskich kondygnacjach, głównie ze względu na bezpieczeństwo oraz tłumienie hałasu. Nasz wybór pada za to na mieszkania z balkonami albo tarasami – nieruchomości bez balkonu są tańsze o jakieś 8%.
Uwagę zwracamy na lokalizację, ale głównie względem odległości od centrum miasta – im bliżej, tym lepiej. Ważnym czynnikiem jest też odległość od miejsca pracy oraz infrastruktura. Dobrze zagospodarowane osiedle, z dobrej jakości drogami dojazdowymi, sklepami, szkołą i przychodnią cieszą się większym zainteresowaniem niż te, które takich wygód nie gwarantują.

Indywidualne wymagania

Mamy coraz większe potrzeby i pragniemy luksusu. Wybieramy nieruchomości nowoczesne, w których będziemy mogli prowadzić wygodne, w pełni komfortowe życie. Deweloperzy coraz częściej oferują mnóstwo bonusów do mieszkania. Osiedlowy basen, siłownia, mini park, plac zabaw, sauna, butiki, delikatesy, kawiarnie, to tylko niektóre z atrakcji, na jakie mogą liczyć mieszkańcy takich nieruchomości. Co ważne, większość deweloperów stawia dzisiaj na innowacyjne, ale i ekologiczne rozwiązania. Warto więc rozejrzeć się za domami pasywnymi, które oszczędzają energię i chronią środowisko. Nie ma wątpliwości, że topowi deweloperzy, którzy oferują nowe nieruchomości w Polsce, coraz częściej czerpią inspirację od kolegów z Zachodu. Ten fakt cieszy, bo dzięki temu Polacy mogą mieszkać na naprawdę wysokim poziomie.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here