Studia kulinarne – czy to odpowiednie studia dla Ciebie?

0
496
Studia kulinarne - czy to odpowiednie studia dla Ciebie?

Zakończenie szkoły, matura, a co robić dalej? Wybór zawodu i ścieżki kariery, to nadzwyczaj trudne i odpowiedzialne zadanie. Ktoś kieruje się pasją, ktoś możliwością dużych zarobków, a ktoś idzie w ślady swoich rodziców. Właściwy kierunek studiów, to pierwszy krok do Twojego dorosłego życia, dlatego warto przyłożyć jak najwięcej sił i czasu na podjęcie danej decyzji.

Studiowanie i wybór kariery w naszych czasach

Często słyszymy od naszych rodziców i dziadków o tym jak bardzo ważne są studia, a co więcej, że warto wybierać “pewne” kierunku studiów takie jak budowlanka, inżynieria, etc. Niestety większość starszego pokolenia zostało wychowane w czasach, gdy sztuka, w jakiejkolwiek postaci, nie liczyła się za karierę. Czasy się zmieniają i sposób nauczania, a zarazem i same zawody zmieniają się, ewoluują w całkowicie nowym kierunku.

Przykładowo, inżynier budownictwa, to nie tylko, która projektuje nudne blokowiska, Ale też fachowiec, który w swojej pracy łączy wiedzę techniczną i kreatywność, aby stworzyć niewiarygodne budynki do mieszkania, pracy i rozrywki.

Gastronomia w 21 wieku

Media społecznościowe, programy rozrywkowe, to tylko kilka elementów, które spowodowały “wielki boom” i drastyczne zwiększenie popularności branży gastronomicznej. Restauracje, knajpy i bary skupiają coraz więcej uwagi na niepowtarzalności swoich dań i napojów, aby zainteresować jak najwięcej nowych klientów. Dzięki temu zawód kucharza można zaliczać do zawodów artystycznych.

Studia kulinarne – sztuka w smacznej odsłonie

Studia kulinarne jak i pozostałe kierunki studiów artystycznych wymagają pasji i zdolności, które zostaną podstawą Twojego przyszłego fachu. Lubisz gotować? Lubisz eksperymentować w kuchni? Uważasz, że danie powinno cieszyć i brzuch i oczy? Jeśli na wszystkie powyższe pytanie odpowiedziałeś twierdząco, to warto się zastanowić nad wyborem kierunku gastronomii i sztuki kulinarnej. Na pewno zainteresuje Cię oferta studiów na kierunku „usługi gastronomniczne i dietetyka”: http://www.wseiz.pl/pl/studia/wydzial-zarzadzania/zarzadzanie/uslugi-gastronomiczne-i-dietetyka.

Studia kulinarne, pod względem programu i systemu nauczania, są niepowtarzalne. Tu poznasz praktyczne zastosowanie chemii, biologii, matematyki oraz sztuki i zarządzania. Na studiach kulinarnych studenci otrzymują kompleksową wiedzę związaną z branżą gastronomiczną, od składu produktów z których gotujemy i gotowania, do szczegółów zarządzania restauracją.

Studiując sztukę kulinarną trzeba wiedzieć nie tylko o tym z czego się składają produkty, a także jak te czy inne produkty wpływają na organizm człowieka, gdyż właściwie przygotowane jedzenie zaspokaja głód i wspiera zdrowy rozwój naszego ciała.

Praca w branży gastronomicznej

Dwudziesty pierwszy wiek, to czas niewiarygodnych zmian w funkcjonowaniu naszej społeczności. Jeszcze kilka lat temu nie mogliśmy sobie wyobrazić w jak dużym stopniu nasze życie prywatne i zawodowe będzie zależało od internetu.

Jak i każda inna branża, gastronomia znalazła ciekawą nową odsłonę w sieci. W naszych czasach nie musisz inwestować setek tysięcy złotych w otwarcie restauracji, gdyż branża gastronomiczna wychodzi daleko za granice tradycyjnych lokali z stolikami i kelnerami.

Coraz większą popularność zdobywają firmy cateringowe, które posiadają w swojej ofercie menu “na co dzień”. Wiele osób nie ma w swoim harmonogramie czasu na gotowanie, a zamawiając catering dla siebie, mogą mieć pewność, że codziennie będą jeść smaczne i zdrowe posiłki, które są idealnie dopasowane do wieku i trybu życia.

Podsumowując, studia kulinarne, to kierunek studiów dla osób z pasją do gotowania, które łączą w sobie artystę, chemika i zarządcę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here