Czy Twoją firmę powinien obsłużyć prawnik?

0
450
Czy Twoją firmę powinien obsłużyć prawnik?

Polska nie należy do krajów obdarzonych szczególnie prostym i przyjaznym systemem prawnym. Szczególnie początkujący przedsiębiorcy muszą strzec się min i potrzasków gęsto rozsianych w ustawach gospodarczych i kodeksie cywilnym.

Obsługa prawna dla każdego przedsiębiorcy

Tak naprawdę niewiele przedsiębiorstw, zwłaszcza tych mniejszych, może pozwolić sobie, by zatrudnić na etacie swojego własnego prawnika. Typową sytuacją jest zatem obecnie korzystanie z pomocy zewnętrznych kancelarii, oferujących całościową obsługę prawną firm. Dzięki takiemu rozwiązaniu zniża się wydatki na korzystanie z pomocy prawników, a także ma się możliwość współdziałania z ludźmi obeznanymi w różnych gałęziach prawa. Kancelaria tego typu może reprezentować firmę przed różnymi organami państwa, wspierając nas zarówno w problemach podatkowych, celnych, jak i związanych z egzekwowaniem zaległych płatności naszych dłużników.

Obsługa prawna dla firm to rzecz warta uwagi, przydatna w każdej sytuacji, gdy potrzebujemy długofalowej współpracy z prawnikiem, a nie stać nas na nasz własny dział prawnych. Kompleksowa usługa jest nieco tańsza niż pojedyncze porady, a dodatkowo stale współpracująca kancelaria dobrze zna sytuację przedsiębiorstwa i najlepiej potrafi dostosować się do jego potrzeb. Dzięki współpracy z tymi samymi prawnikami, łatwiej będzie zażegnywać kłopoty wynikające z przekształcania spółki, czy też negocjacji intratnych umów z nowymi partnerami.

Czy obsługa prawna naprawdę jest konieczna?

Czy musimy korzystać z pomocy eksperta prawnego regularnie? Niekoniecznie. O tym decyduje oczywiście sam przedsiębiorca. Jednakże zazwyczaj najbardziej dogodnym rozwiązaniem jest obsługa prawna firm od początku jej zarejestrowania. Prawnicy potrafią pomóc założyć działalność, przygotować jej status, uchronić się przed potencjalnymi kruczkami, a następnie zajmują się bieżącą obsługą prawną firmy. Dzięki pomocy kancelarii zmienia się formę prawną spółki, dokonuje się korekt wpisu do KRS oraz organizuje się nowe umowy dla pracowników zatrudnionych w przedsiębiorstwie.

Obsługa prawna firm jest szczególnie ważna w skomplikowanych czasokresach działalności, gdy pojawiają się różnego rodzaju kłopoty i jesteśmy pod ścianą. Kancelaria jest w stanie wynegocjować nowe warunki umów z dostawcami i odbiorcami, chroniąc przed upadłością przedsiębiorstwa. Dodatkowo prawnicy reprezentują spółkę w sądzie w przypadku sporów z pracownikami i wierzycielami, co ułatwia rozwiązanie konfliktów w sposób zadowalający dla obu stron. Często spory udaje się zażegnać zanim wejdzie się na drogę sądową – np. w postępowaniu polubownym – w związku z czym koszty obsługi prawnej nie są już tak horrendalne jak mogłoby się wydawać.

Artykuł powstał w oparciu o materiały znalezione na aliantlaw.pl

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here