Wózek wielofunkcyjny – poznaj jego zalety

0
1791

Czekanie na narodziny dziecka to czas radości i intensywnych przygotowań. Noworodek będzie przecież potrzebował wielu akcesoriów, bez których opieka nad nim byłaby bardzo trudna. Czego nie powinno zabraknąć w wyprawce dla najmłodszego członka rodziny? Z pewnością należy tu wspomnieć o wózku z gondolą.

Wyposażenie maluszka w wózek znacznie ułatwia codzienne funkcjonowanie. Chodzi przecież nie tylko o wyjście z dzieckiem na spacer, ale również do sklepu albo w odwiedziny do najbliższych. Wózek staje się wtedy nieodłącznym towarzyszem maluszka. Miejscem, w którym niemowlę przemieszcza się, poznaje świat, zasypia i ma możliwość pooddychać świeżym powietrzem.

Głęboki czy wielofunkcyjny?

Wielu rodziców rezygnuje jednak z zakupu wózka głębokiego, na rzecz modelu wielofunkcyjnego. Skąd taki pomysł? Okazuje się, że pod wieloma względami może się on okazać bardziej praktyczny. Jest to bowiem wózek, który z łatwością przekształcimy z wersji głębokiej na spacerową. Zważywszy na to, jak szybko niemowlę wyrasta z wózka głębokiego i nabywa umiejętność samodzielnego siedzenia, takie rozwiązanie może okazać się bardzo praktyczne. Warto w tym miejscu wspomnieć, że w odniesieniu do wózków wielofunkcyjnych stosowane są też inne nazwy, a mianowicie: wózki głęboko-spacerowe albo (w zależności od ilości funkcji) wózki 2 w 1 lub 3 w 1. Z tym ostatnim nazewnictwem spotkamy się między innymi w sklepie z akcesoriami dla dzieci Wozki-foteliki.pl.

Raz na długi czas

Jedną z najczęściej wymienianych zalet wózków wielofunkcyjnych jest to, że rodzice ponoszą wydatek tylko raz, zyskując tym samym jednocześnie model głęboki i spacerówkę. Dzięki temu można przewozić w nim maluszka od momentu narodzin aż do drugiego roku życia, a nawet nieco dłużej. Wszystko zależy od tego, kiedy pociecha zechce przemieszczać się samodzielnie, na własnych nogach. Kupując wózek wielofunkcyjny, rodzice otrzymają w zestawie wiele różnych akcesoriów. Ich ilość i rodzaj będzie zależeć od konkretnego modelu. Z pewnością jednak nie zabraknie w nim stelaża, gondoli oraz siedziska przeznaczonego do wersji spacerowej. Do zestawu opcjonalnie może być dołączonych szereg dodatkowych akcesoriów, a wśród nich: przeciwdeszczowa folia, śpiworek na nóżki, parasolka, koszyk na zakupy i wiele innych.

Wygoda dla dziecka, czy dla rodzica?

Zalety wózków wielofunkcyjnych możemy rozpatrywać zarówno w kontekście użytkowania ich przez dzieci, jak i ich opiekunów. Zarówno dla najmłodszych użytkowników, jak i ich rodziców mogą okazać się zdecydowanie wygodniejsze od innych modeli. Większość modeli głęboko-spacerowych wyróżnia się bowiem solidnym stelażem, który gwarantuje dzieciom bezpieczeństwo. Nie bez znaczenia jest to, że wyposażone są w duże, zazwyczaj pompowane koła, co ułatwia poruszanie się po różnych, niekiedy nieprzyjazny, bo piaszczystych albo kamienistych drogach. Skrętne koła są z kolei atutem wtedy, gdy zachodzi potrzeba manewrowania w ciasnych pomieszczeniach albo poruszania się po miejskiej dżungli.

Nie tylko zalety

Nie wszyscy rodzice są jednak przekonani do użytkowania wózków wielofunkcyjnych. Wiele osób preferuje jednak wózki głębokie, które – gdy nadejdzie odpowiedni czas – będzie można zmienić na spacerowe. Takie nastawienie często wynika z tego, że wózki wielofunkcyjne są jednak zdecydowanie większe od kompaktowych spacerówek. Te drugie z łatwością mieszczą się w bagażniku samochodu, pozostawiając jeszcze sporo miejsca na inne bagaże. Klasyczne spacerówki niejednokrotnie też zdecydowanie łatwiej złożymy jedną ręka, co też nie jest bez znaczenia.

Wybierając najlepszy model wózka, warto wcześniej określić własne potrzeby i oczekiwania. To od nich będzie zależało, jaki model sprawdzi się najlepiej w naszym przypadku.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here