Jak wygląda praca kierowcy autobusu?

0
824
autobus

Z pewnością niejednokrotnie zastanawialiśmy się jak wygląda praca kierowcy autobusu. Tym razem jednak dowiemy się czegoś więcej na ten temat. Jak dokładnie wygląda praca kierowca autobusu oraz w jakich godzinach będzie on wykonywał swoje obowiązki? Poznajemy kulisy pracy kierowcy autobusowego. Zaczynamy!

Przeczytaj też: https://www.zlecenia.pl/blog/kierowca-autobusu-jak-wyglada-praca/

Praca kierowcy autobusu

Kierowca autobusu porusza się jedynie wobec wyznaczonego celu. Zależności od rodzaju autobusu oraz miejsce zatrudnienia może to być rotacyjny kurs wokół miasta lub daleka podróż między krajowa. Autobus miejski posiada wyznaczony plan przystanków, którego musi uważnie przestrzegać. Co one blisko ustawione od siebie, oraz wymagają, abyśmy stawiali się na nich regularnie oraz o dokładnych godzinach. Trasy międzymiastowe dzielą się na kursy przyśpieszone i zwyczajne. 

Te pierwsze wyglądają w taki sposób, że zdecydowanie rzadziej kierowca zatrzymuje się na przystankach. Takie zajęcie może wydawać się dosyć monotonny. W końcu nie robimy wiele, tylko jedziemy z punktu a do punktu b. Jednak jeżdżenie to nie jedyne zajęcie, które przypisywany jest kierowca autobusu. Na jego głowie spoczywa dbałość o bezpieczeństwo pasażerów, pilnowanie kasy oraz punktualność. Do jego zadań będzie należało również pomoc w załadowaniu bagażnika. W niektórych przypadkach umożliwienie wejścia do autobusu osoby starszej czy niepełnosprawnej będzie należało do zadań kierowcy.

W jakich godzinach pracuje kierowca autobusu?

Tak naprawdę w każdych. Kierowca autobusu nie będzie pracował tak jak pracownik korporacji. Jego godziny pracy będą naprawdę różne. Autobus musi być w ruchu od świtu do nocy. Wymaga to od kandydatów na kierowców sporej dyspozycyjności oraz elastyczności. Rozkłady jazdy nieustannie ulegają zmianom. Do naszych zadań będzie umiejętność dostosowania się pod grafik. Ten ustalany jest bezpośrednio z przełożonym. Może zdarzyć się sytuacja, że pracownik będzie nie ma cały dzień po czym będzie miał 2 dni z rzędu wolne. Jest to bardzo prawdopodobnie w pracy kierowcy autobusu. Dodatkowo należy dodać, że jako kierowca nie ominie nas praca w dni ustawowo wolne czy święta.

Zobacz też: http://www.curio.pl/zarobki-moze-liczyc-kierowca-autobusu/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here