Xiaomi jako alternatywa dla flagowych modeli smartfonów?

0
1144
Xiaomi jako alternatywa dla flagowych modeli smartfonów?

Chiński producent telefonów komórkowych – Xiaomi, coraz lepiej radzi sobie na polskim rynku, czego dowodem są dobre wyniki sprzedażowe smartfonów, określanych mianem alternatywy dla flagowych modeli innych producentów. Według wielu użytkowników, w znacznie niższej cenie otrzymujemy podobne urządzenie, więc dlaczego mielibyśmy przepłacać? Czy faktycznie Xiaomi może być rozwiązaniem dla naszego budżetu?

Sięgając po tańsze telefony, jako użytkownik głównie spoglądamy na ich parametry techniczne oraz wygląd. Jak w takiej sytuacji radzi sobie Xiaomi Mi Mix? Cena smartfona jest znacznie niższa niż w przypadku modeli innych producentów, które posiadają zbliżone lub takie sama parametry techniczne. Czy w takiej sytuacji, warto przepłacać? Krótkie wprowadzenie w temat powinno w zupełności odpowiedzieć na to pytanie.

Snapdragon jako alternatywa droższych procesorów

Standardem wśród telefonów chińskiego producenta jest wyposażenie smartfona w procesor Snapdragon. Także w przypadku Xiaomi Mi Mix zastosowano takie rozwiązanie – ośmiordzeniowy procesor firmy Qualcomm zapewnia bardzo szybką i przede wszystkim płynną pracę urządzenia, co w zestawieniu z sześcioma gigabajtami pamięci RAM jest odpowiednim zestawem do wymagającej pracy, nawet z kilkoma aplikacjami jednocześnie.

Sięgnięcie po rozwiązania od Qualcomm sprawia, że ostatecznie telefon jest znacznie tańszy niż modele o podobnej charakterystyce, a użytkownik nie traci przy tym na komforcie pracy. Podobnie jest w przypadku pozostałych podzespołów w które został wyposażony smartfon.

Podwójny aparat to już standard

Większość wchodzących w tym roku na rynek telefonów z górnej półki posiada dwa aparaty zamontowane na tylnej obudowie, więc z powodzeniem możemy mówić o standardzie, który został wprowadzony do smartfonów. Takie samo rozwiązanie pojawia się w Xiaomi Mi Mix – podwójny obiektyw to nie tylko lepsza jakość, ale przede wszystkim wiele ciekawych funkcji, które wnosi takie zastosowanie.

Oprócz tego, standardowo aparaty zostały wyposażone w takie funkcje jak rozpoznawanie twarzy, auto focus, panorama czy różnego rodzaju filtry tematyczne. Ciekawym rozwiązaniem wydaje się także pomniejszenie aparatu na przedniej części obudowy, dzięki czemu otrzymujemy większy ekran (5,99 cala o rozdzielczości 1080 x 2160 pikseli) przy naprawdę niewielkich rozmiarach telefonu. Telefon został wyposażony w obiektyw o rozdzielczości 5 Mpix, co w zupełności wystarcza do robienia selfie i prowadzenie wideo rozmów ze znajomymi.

Jak widać, smartfon chińskiego producenta wyróżnia wiele ciekawych rozwiązań, dlatego dobrym wyborem jest sięgnięcie po Xiaomi Mi Mix. Cena urządzenia jest jego kolejnym atutem, stawiając go w jednej linii z flagowymi modelami innych producentów, od których jest jednak lepszy właśnie za sprawą kwoty, jaką musimy za niego zapłacić. Wszystko to sprawia, że marka Xiaomi coraz bardziej zadomawia się na polskim rynku, będąc świetną alternatywą dla drogich telefonów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here