Chirurgia stomatologiczna Gdynia – informacje

0
1539
Chirurgia stomatologiczna Gdynia

Wśród wszystkich specjalizacji jakie istnieją w stomatologii to chirurg wzbudza największą grozę i kojarzony jest z bólem. Czy słusznie? Z pewnością do podstawowych zadań należy ekstrakcja zębów, co przez wielu kojarzone jest z najgorszym zabiegiem, mimo znieczulenia. Czym jeszcze zajmuje się chirurgia stomatologiczna, gdzie można znaleźć specjalistę, jakie są koszta, ile trwa rekonwalescencja?

Rodzaje zabiegów chirurgi stomatologicznej

Najpopularniejszej, czyli ekstrakcji, podlegają zarówno zęby chore jak i zdrowe ósemki – najczęściej są to skomplikowane przypadki. Usuwanie ósemek następuje na zlecenie lekarza ortodonty. Chirurgia stomatologiczna w Gdyni zajmuje się także czynnościami wstępnymi do protetyki i implantowania. Innym zabiegiem jest usuwanie korzeni, nacinanie więzadeł, leczenie ropni, wstawianie wszczepów zębowych, usuwanie zmian, guzków o charakterze łagodnym, ale także niektóre złośliwe zmiany, odsłanianie zęba, który zatrzymał się w łuku, hemisekcja, radektomia. Te ostatnie są zabiegami stosowanymi, gdy nie da się leczyć zęba kanałowo i odcina się albo połowę zęba wraz z korzeniem albo cały jeden korzeń. Usuwane są także zmiany nowotworowe w obrębie całej jamy ustnej. 

Odpowiedni specjalista od chirurgii stomatologicznej

Dobry chirurg stomatologiczny stosuje nowoczesne środki znieczulające, a przed każdym zabiegiem zbiera szczegółowy wywiad z pacjentem na temat uczuleń i chorób oraz stanu zdrowia. Cechy, jakimi powinien się charakteryzować to: cierpliwość, dokładność oraz powinien jasno wytłumaczyć wszystkie szczegóły zabiegu, a także możliwe ryzyko i niebezpieczeństwa związane z leczeniem. Wyszukując odpowiedniego gabinetu w kategorii chirurgia stomatologiczna Gdynia, warto pamiętać, że mamy prawo pytać i oczekiwać wyjaśnienia całej procedury oraz rozwiania wątpliwości. Nie każdy będzie specjalizował się w każdym problemie dlatego dobry chirurg będzie umiał przyznać się do swojej niewiedzy i skierować ewentualnie do kogoś, kto się zna na danym problemie bardziej. 

Cennik usług chirurga stomatologicznego

Nie da się jednoznacznie określić kosztu danej usługi, gdyż wpływ na to ma wiele czynników. Chirurg jest w stanie oszacować koszta dopiero po wstępnej analizie danego przypadku, chociaż i tak najczęściej są to widełki. Inaczej kształtuje się też cennik w gabinecie prywatnym, a inaczej w większym centrum zdrowia czy w sieciówce. Duży wpływ też ma wielkość miejscowości, w której decydujemy się wykonać zabieg. Lekarze o dużej sławie w okolicy nie dość, że będą mieli wyższe ceny zabiegów to czas oczekiwania jest zazwyczaj o wiele dłuższy. Niektóre zabiegi wykonywane są w ramach ubezpieczenia.

Przygotowane przy współpracy z https://www.dentystagdynia.pl/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here