Maść z witaminą A – jakie niesie ze sobą korzyści?

0
1623
witamina a

Maść z witaminą A jest przydatna dla naszej skóry. Witamina A jest substancją niezbędną do prawidłowego funkcjonowania skóry. Z tego względu niezbędne jest jej stałe dostarczanie do organizmu z pożywieniem bądź w postaci suplementów diety. Substancja ta obecnie odnalazła również szerokie zastosowanie w branży kosmetycznej. Jej pochodne (retinoidy) wykorzystuje się w rozmaitych kremach przeciwzmarszczkowych. Co warto wiedzieć o kosmetykach z witaminą A? Jeżeli interesuje Cię, jak dokładnie działa ta właśnie powszechna witamina, jakie niesie za sobą korzyści, to bez wątpienia naprawdę zainteresuje Cię ten artykuł.

Maść z witaminą A – jak wpływa na skórę witamina A zawarta w kosmetyku?

Witamina A należy do grupy substancji stosowanych w kosmetyce, która posiada udowodnione naukowo właściwości przeciwzmarszczkowe. Substancja ta stymuluję odnowę komórkową i przyśpiesza naturalne procesy eksfoliacji skóry (złuszczania). Dzięki temu wygładzeniu ulegają drobne zmarszczki linijne, a cera staje się gładsza. Nie bez znaczenia jest również wpływ witaminy A na włókna obecne w skórze. Znajdujące się tam włókna kolagenowe i elastynowe są odpowiedzialne za elastyczność skóry. W wyniku działania szkodliwych czynników zewnętrznych, takich jak promieniowanie UV oraz zanieczyszczenia powietrza, dochodzi do uszkodzenia ich struktury. Pochodne witaminy A stymulują komórki skóry do produkcji kolagenu, co ma znaczący wpływ na wygląd skóry. Pochodne witaminy A odnalazły zastosowanie również w kremach redukujących przebarwienia. Plamy pigmentacyjne bardzo często zlokalizowane są w obrębie naskórka, a działanie eksfoliacyjne retinoidów znacznie przyśpiesza jego odnowę. W efekcie przebarwienia skóry szybko się rozjaśniają, a nawet w krótkim czasie całkowicie znikają.

Maść z witaminą A – kosmetyk uniwersalny

•krem pod oczy i krem do twarzy
•regenerujący krem do stóp i do dłoni,
•na popękane i zniszczone paznokcie
•na ślady po trądziku
•ochronna pomadka do ust

maść z witaminą a - jakie ma działanie

Czy witamina A działa na trądzik?

Od kilku lat z dosyć dużym powodzeniem stosuje się maść z witaminą A w terapii trądziku. Główną przyczyną tej choroby skóry jest nadmierna keratynizacja skóry i nadmierna produkcja łoju skórnego. W efekcie dochodzi do zaczopowania ujścia gruczołu łojowego, co prowadzi do powstawania ropnych stanów zapalnych na powierzchni skóry. Pochodne witaminy A, które zawiera maść z witaminą A, redukują problem, jakim jest nadmierna keratynizacja skóry. Oczywiście na widoczne rezultaty należy poczekać od dwóch do trzech tygodni, ale niewątpliwie warto poddać się tej kuracji. Warto również wiedzieć, że kosmetyki przeciwtrądzikowe zawierające pochodne witaminy A, w tym maść z witaminą A, nie działają tylko i wyłącznie na objawy choroby. Ponadto skutecznie spowalniają one starzenie się skóry i wygładzają jej powierzchnię. Jest to idealna forma leczenia dla osób po trzydziestce, które mają problem z trądzikiem i którym zależy na kosmetyku o wielokierunkowym działaniu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here