Siatki ogrodzeniowe – znakomity wybór?

0
1899
siatka ogrodzeniowa

Każdy wie, że bardzo uniwersalnym ogrodzeniem jest siatka. Również jej cena i dostępność jest bardzo zachęcająca. Kosztuje nie wiele  a montaż jest naprawdę  błyskawiczny. Sprawia to, że jest ona najbardziej opłacalnym typem ogrodzenia. Decydując się jednak na siatkę musi ona spełniać nasze oczekiwania i funkcje jakich od niej oczekujemy. Dopiero wtedy będziemy naprawdę zadowoleni z wybranego ogrodzenia.

Grodzenie działki

Jeśli chodzi o gęstość oczek siatki to nie koniecznie jest to bardzo ważne. Przecież siatka ogrodzeniowa ma przede wszystkim zasygnalizować obcym osobom jak jest granica naszej posesji.  Często więc decydujemy się na nią jeśli chodzi nam o ogrodzenie tymczasowe.  Takie wytyczenie granic naszej posesji jest ważny zarówno dla nas jak i osób obcych. Dodatkowo jeśli fundusze nie pozwalają nam na wystawniejsze i droższe ogrodzenie i decydujemy się na siatkę ogrodzeniowa to bardzo dobrym pomysłem jest jej uatrakcyjnienie z czasem na przykład drewnianymi panelami.

Wygradzanie sadów czy ogrodów

Ponieważ siatka jest materiałem bardzo uniwersalnym to znajdzie ona idealne zastosowanie jeśli chodzi również  o wygradzanie miejsca na naszej posesji pod dowolny cel. Na przykład idealnie sprawdzi się do tego aby ogrodzić ogród lub sad. Wiele osób znajduję dla niej funkcję gospodarcze takie jak na przykład wygrodzenie miejsca dla zwierząt hodowlanych. Będzie ona zdecydowanie odpowiednim zabezpieczeniem, nawet jeśli chodzi o siatkę z dużymi oczkami.

siatki ogrodzeniowe to wiele modeli

Wygradzanie terenów leśnych

Jeśli chodzi o siatkę ogrodzeniową leśną to musimy w tym przypadku wybrać odpowiedni produkt. Bardzo ważna jest  gęstość oczek oraz ich wielkość. Na pewno również wysokość siatki będzie miała nie małe znaczenie. Jeśli chcemy, aby nasza siatka chroniła przed małymi zwierzętami to wiadome jest, że konieczne będzie zastosowanie takiej o gęstych i małych oczkach. Będzie ona na pewno uniemożliwiała przechodzenie zwierząt na jej drugą stronę. Bardzo ważna role przy wybieraniu siatki odgrywa ukształtowanie terenu. Jeśli odgradzamy siatkę w miejscu, gdzie pada sporo śniegu to na pewno konieczne jest zastosowanie siatki o minimum 80 centymetrach wysokości. Dzięki temu będziemy mieć pewność, że chodzące po śniegu zwierzęta nie przedostaną się na druga stronę.

Rodzaj siatki

Wyróżniamy trzy rodzaje siatek ogrodzeniowych. Najtańszą z nich jest siatka ocynkowana. Jest dobra dopóki rdza, która może pojawić się z czasem, nie spowoduje na niej żadnego uszczerbku. Dobra jakościowo jednak droższa jest siatka PCV. Ostatnim rodzajem siatki ogrodzeniowej będzie siatka plastikowa, która jest bardziej delikatna. Stosowana jest  raczej do oznaczania niż wygradzania.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here