Szczyrk. Znany i nieznany

0
826
Szczyrk

Wiele osób słyszało o Szczyrku – miejscowości położonej w polskich górach. Nie każdy jednak wie gdzie dokładnie leży. Mało kto też ma świadomość, że jest to jedna z piękniejszych miejscowości położonych w Beskidzie Śląskim. To miejsce warto odwiedzić, a wypoczynek w Szczyrku można polecić każdemu.

Szczyrk. Atrakcji turystycznych tu nie brakuje

Już samo położenie Szczyrku to swego rodzaju atrakcja turystyczna. Miasteczko położone jest w dolinie potoku Żylica, a także jego dopływów. Górujące nad miastem szczyty, w tym Skrzyczne, Klimczok i Pasma Kotarza, po prostu zachwycają. Jest tu naprawdę pięknie. Przez okoliczne góry prowadzi wiele szlaków turystycznych, dlatego każdy miłośnik gór i turystyki górskiej znajdzie takie, które mu odpowiadają. Ci, którzy chcą zwiedzać, również w okolicach znajdą wiele miejsc wartych zainteresowania. Wyróżnić tu można niemało interesujących zabytków, pomniki przyrody, zabytkowe kościoły, ale i takie obiekty jak schroniska czy wille sprzed lat.

Szczyrk i okolice to rejony atrakcyjne o każdej porze roku, nie można jednak nie wspomnieć, że zimą warto przyjechać tu na narty. W okolicach znajduje się wiele wyciągów, a także tras narciarskich o różnym stopniu trudności.

Baza noclegowa

Pomimo tego, że miasto jest niewielkie, baza noclegowa jest bardzo rozbudowana. Noclegi Szczyrk można znaleźć w wielu miejscach i różnych cenach. Warto jednak pamiętać o popularności miasta. W okresie wakacyjnym i zimowym najlepsze Szczyrk noclegi mogą być pozajmowane. Oczywiście i wtedy można znaleźć jakieś noclegi Szczyrk, nie zawsze jednak będą to miejsca spełniające wszystkie oczekiwania, dlatego Szczyrk noclegi warto rezerwować z pewnym wyprzedzeniem. Wtedy można mieć pewność, że miejsca noclegowe rzeczywiście będą na nas czekać. Rezerwować też warto – wydawać by się mogło, że dużo mniej popularne – apartamenty szczyrk. W szczycie sezonu turystycznego i apartamenty Szczyrk są bowiem bardzo często pozajmowane.

Warto odwiedzić Szczyrk

Szczyrk jest bez wątpienia mniej popularny od Zakopanego, Szklarskiej Poręby, Karpacza i innych znanych górskich miejscowości. Jednak to jest zaleta, a nie wada, w Szczyrku bowiem dzięki temu nie ma tłumu turystów. Samo miasto i okolice po prostu zachwycają. Warto tu dotrzeć i spędzić choć krótki urlop.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here