Metody przedłużania rzęs

0
1229
rzęsy
fot.: pexels.com

Przedłużanie rzęs jest jednym z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych, wykonywanych przez kobiety. Cieszy się on dużą popularnością nie tylko ze względu na efektowny wygląd, ale również komfort i wygodę. Aby jednak rzęsy dobrze się prezentowały, należy wybrać odpowiednią metodę ich przedłużenia. Oto kilka z nich.

Zobacz też: http://kobiecosc.pl/przedluzone-rzesy/

Metody przedłużania rzęs

Przedłużone rzęsy zapewniają wyraziste spojrzenie, nawet na kilka tygodni. Przedłużone w profesjonalnym salonie, mogą utrzymywać się nawet przez około 2 miesiące. Zabieg ten skutecznie powiększa oczy, nie wymagając przy tym stosowania już innych produktów kosmetycznych, takich jak np. maskara.

Obecnie, salony kosmetyczne oferują kilka metod przedłużania rzęs. Można je dostosować w zależności od efektu, jaki chce się osiągnąć. Metodą, która cieszy się największą popularnością jest przedłużanie 1:1. Dzięki niemu, rzęsy stają się gęste i długie, ale nie wyglądają sztucznie. Wymaga on dużej precyzji, przy doklejeniu do każdej naturalnej rzęsy jednej syntetycznej. Aby pierwotny efekt utrzymywał się dość długo, należy je systematycznie uzupełniać co około 2 lub 3 tygodnie.

Przed podjęciem decyzji o poddaniu się przedłużaniu rzęs, należy jednak pamiętać, że nie każdy może sobie na taki zabieg pozwolić. Istnieją bowiem przeciwskazania, w przypadku których nie powinno się przedłużać rzęs. Należą do nich: alergie na syntetyczne składniki oraz stany zapalne oczu.

Jak dbać o sztuczne rzęsy?

Sztuczne rzęsy, podobnie jak te naturalne, wymagają delikatnego podejścia i odpowiedniej pielęgnacji. Przede wszystkim, aby zabieg przyniósł oczekiwane i długotrwałe efekty, przez pierwsze 48 godzin należy unikać sauny, basenu czy też gorących kąpieli. Wówczas rzęsy mogą skleić się w kępki, a nawet odpaść.

W późniejszym okresie natomiast, warto unikać malowania rzęs. W tym przypadku wystarczające będzie przeczesanie ich odpowiednią szczoteczką, dzięki czemu usunie się puder czy cień z powiek. Należy także pamiętać o przeprowadzeniu delikatnego procesu demakijażu – mając przedłużone rzęsy nie powinno się używać produktów powstałych na bazie olejów, gdyż mogą one rozpuścić klej do rzęs.

Co więcej, jeżeli jakiś czas po zabiegu pojawił się dyskomfort związany z noszeniem sztucznych rzęs, jak najszybciej należy się umówić na wizytę do osoby, która ten zabieg wykonywała.

Przeczytaj też: http://www.curio.pl/dlaczego-nalezy-dbac-o-wlosy/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here