Praca w straży marszałkowskiej – ile można tam zarobić?

0
1335
straż marszałkowska

Praca w służbach mundurowych nie należy z pewnością do najłatwiejszych zajęć.  Istnieje stwierdzenie, które mówi o tym, że jest to najbardziej niebezpieczny zawód, jaki można wykonywać w naszym kraju. Czy to prawda? Okazuje się, że tak! Czy poświęcenie oraz narażanie swojego zarówno zdrowia idzie w parze z godnymi zarobkami? Jak wyglądają zarobki strażnika marszałkowskiego? Przekonajmy się!

Przeczytaj też: https://www.zawody.pl/ile-zarabia-sie-w-strazy-marszalkowskiej/ 

Kto może zatrudnić się w straży marszałkowskiej?

Pracę wa służbę w straży marszałkowskiej może pełnić ktoś, kto:

  • posiada wyłącznie obywatelstwo polskie,
  • korzysta z pełni praw publicznych,
  • posiada co najmniej wykształcenie średnie,
  • która nie była skazana prawomocnym wyrokiem sądu za przestępstwo lub przestępstwo skarbowe,
  • cieszy się nieposzlakowaną opinią,
  • daje rękojmie zachowania tajemnicy stosownie do wymogów określonych w przepisach o ochronie informacji niejawnych,
  • posiada zdolność fizyczną i psychiczną do służby w formacji uzbrojonej i gotowa podporządkować się dyscyplinie służbowej,
  • mająca uregulowany stosunek do służby wojskowej,
  • która nie pełniła służby, nie pracowała i nie była współpracownikiem organów bezpieczeństwa państwa wymienionych w art. 2 ust. 1 ustawy z dnia 18 października 2006 roku o ujawnieniu informacji o dokumentach organów bezpieczeństwa państwa z lat 1944-1990 oraz treści tych dokumentów (Dz. U. z 2017 r. poz. 2186 z późn. zm.).

Zarobki strażnika straży marszałkowskiej – jak wyglądają? 

Obecnie wynagrodzenie osoby, która pracuje w Straży Marszałkowskiej, wyliczone na podstawie przeciętnego uposażenia bez nagrody rocznej i dodatku specjalnego. Taka kwota wynosi 4 398,32 zł. Średnie wynagrodzenie z tytuły wykonywania takiego zawodu to 5956,06 zł. Sporo pracowników służb mundurowych otrzymuje dodatkowo spore premie, które wynikają z różnych czynników. Takie premie są w stanie podnieść wypłatę o naprawdę ładną sumkę. Dla porównania Służba Celno Skarbowa otrzymuje wynagrodzenie wynoszące 4722,19 złotych, Straż Pożarna 4909,99 złotych, Policja 4996,39 złotych, a Straż Graniczna około 4996,39 złotych, czyli tyle samo co policja. Najwyższe zarobki służb mundurowych wędrują do osób zatrudnionych w Centralnych Biurach Antykorupcyjnych, czyli 8225,76 złotych.

Zobacz też: http://www.curio.pl/sposob-dostac-sie-strazy-marszalkowskiej/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here