Wykonywanie zdjęć na koncercie – o czym należy pamiętać?

0
976
robienie zdjęć na koncercie

Fotografię koncertową można określić mianem fotoreportażu, w końcu nie przedstawia ona życia codziennego, tylko niezwykłe wydarzenie, podczas którego są uwieczniane emocje i relację pomiędzy artystą, a odbiorcą. Fotografia koncertowa dla wielu osób może wydawać się banalna, jednak jest to jedna z najtrudniejszych kategorii.

Podczas wykonywania zdjęć na koncercie nie mamy zbytnio wpływu na parametry, które tam się znajdują. Oświetlenie zmienia się dość szybko, nie możemy kierować obiektem, ani wybierać sobie odpowiedniego kąta z którego będziemy wykonywać zdjęcia. Co jeszcze warto wiedzieć o wykonywaniu zdjęć podczas koncertu?

Źródło: https://www.wroclovedesign.pl/jak-robic-zdjecia-na-koncercie/

Od czego należy zacząć? 

Jeżeli jesteśmy dopiero na początku swojej przygody z fotografią koncertową, nie powinniśmy pierwszych kroków w tej dziedzinie stawiać, podczas koncertów wielkich gwiazd muzyki. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest uwiecznianie kameralnych występów, podczas których udział bierze niewielka ilość ludzi. Podczas takiego wydarzenia mamy możliwość swobodnego przemieszczania się po pomieszczeniu i testowania różnych ujęć. 

Odpowiedni sprzęt to podstawa!

Ostateczny wygląd fotografii jest uzależniony od jakości sprzętu, jaki posiadamy. Warto o tym pamiętać. Najlepiej jest się zaopatrzyć w aparat, który ma możliwość wykonywania fotografii z wysokim ISO bez szumów, chociażby dlatego, że na koncertach oświetlenie i dynamika jest dość trudna. Ważne jest też to, żeby mieć możliwość stawienia dużej przysłony, ponieważ wydarzenie jakim jest koncert, wymaga od nas fotografowania przy krótkim czasie naświetlania.

Przemyśl ekspozycje

Oświetlenie to najbardziej kłopotliwy element każdego koncertu, dla fotografa. Zazwyczaj koncerty odbywają się wieczorem, czyli nie występuje na nich światło dzienne, wtedy fotograf, który chce zrobić dobre zdjęcia, jest zmuszony do wykonywania ich przy zmiennym, słabym oraz kolorowym świetle. Co jest bardzo ważne w takiej sytuacji? Zdjęcia które zrobiliśmy zawsze należy analizować od razu po ich wykonaniu, należy sprawdzić histogram. Jeżeli tego nie zrobimy, możemy wrócić z koncertu z prześwietlonymi lub niedoświetlonymi fotografiami.

Zobacz też: http://www.curio.pl/domowa-fotografia-kulinarna-wazne-wykonywania/

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here