Buty DC – deskorolka to prawdziwy styl życia

0
3250

Każdy, kto wychowywał się w latach 90-tych, z pewnością pamięta kult deskorolki. Niemal każdy nastolatek próbował swoich sił w tym wyjątkowym sporcie. Deskorolka jednak wymaga dużych inwestycji, ponieważ sprzęt nie był tani i często ulegał zniszczeniu podczas jazdy ekstremalnej. Nie wolno zapominać także o mnogiej ilości kontuzji, ponieważ stłuczenia, skręcenia i złamania są w pewnym sensie codziennością. Ochraniacze i odpowiednie obuwie (np. buty DC), w pewnym sensie minimalizowały ryzyko, jednak wciąż było ono wysokie.

Dlaczego akurat na przykład odpowiedniego obuwia, podaliśmy buty DC? Z przyjemnością odpowiemy na to pytanie, ponieważ te produkty wpisują się w kulturę deskorolkarzy bardzo głęboko. Zapraszamy serdecznie do dalszej części tekstu, gdzie cofniemy się trochę w czasie.

Pierwsza deskorolka i zupełnie inny styl jazdy

Kiedy ktoś wpadł na pomysł, by przymocować kółka do deski i zacząć w taki sposób jeździć, nie spodziewał się, że ten wyjątkowy sport, tak szybko stanie się popularny i ekstremalny. Oczywiście deskorolka stawiała pierwsze kroki w Kaliforni, więc nie można się dziwić, że najpopularniejszą formą jazdy, były okoliczne baseny, które oferowany często niezapomniane wrażenia z jazdy. Młodzież wkradała się do różnych obiektów, by wykorzystywać ich kształt – deskorolka była w końcu wyrazem buntu, dlatego nic dziwnego, że młodzież szukała coraz ciekawszych pomysłów, gdzie mogła jeździć. Ich obuwie jednak nie oferowało wystarczającej ochrony, dlatego szybko pojawiły się marki, które prezentowały modele usztywniające kostkę i stopę. Buty DC pozwalały nie tylko zabezpieczyć najbardziej newralgiczne punkty w ciele, ale także poprawiały możliwości deskorolkarza, ponieważ miał on większą kontrolę nad swoim sprzętem.

Buty DC z pewnością można zaliczyć do jednego z najbardziej wytrzymałych produktów dla deskorolkarzy – nie bez powodu zdobyły one tak dużą popularność w tej branży. Nie tylko posiadają wyjątkowo wytrzymałe materiały, ale także precyzyjne wykonanie. Dzięki temu przeżyją one z Wami dużą ilość wspaniałych przygód.

Jak dopasować buty DC do swojego stylu? Obecnie częściej możemy znaleźć bardzo delikatne, lekkie buty z grubą gumową podeszwą. Firma stawia bardzo mocny nacisk na dostarczenie popularnego i przede wszystkim atrakcyjnego wyposażenia, które zgodne jest z panującymi trendami na rynku – co niestety, nie zawsze przekłada się na bezpieczeństwo osób jeżdżących na deskorolkach. Pamiętajcie, że komfort i styl to nie wszystko, ponieważ jednak kontuzja potrafi Was wykluczyć z jazdy na wiele miesięcy.

[Głosów:2    Średnia:3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here