Jak zadbać o swoją sylwetkę?

0
1361
Jak zadbać o swoją sylwetkę?

Smukła sylwetka to marzenie każdej kobiety. Jej osiągnięcie wymaga jednak dużo pracy i wielu wyrzeczeń. W jaki sposób zadbać o ciało, by osiągnąć zamierzone rezultaty? Konieczna jest motywacja i wyznaczenie celu, a także właściwa dieta i aktywność fizyczna.

Strategia

Chcąc osiągnąć smukłą sylwetkę, warto określić swój cel. Jeżeli chcemy schudnąć, ustalmy ostateczną wagę, jaką chcemy uzyskać. Wyznaczmy również realny termin, w jakim ma to nastąpić. Podobnie w przypadku, gdy chcemy wymodelować ciało. Rozsądnie wyznaczony czas na zmiany pozwoli na uzyskanie oczekiwanych efektów bez szkody dla zdrowia. Głodzenie się i nadmiernie intensywne treningi mogą spowodować, że organizm ucierpi, a dodatkowo pojawi się efekt jo-jo. Dlatego należy określić strategię i wprowadzić ją w życie, a następnie konsekwentnie jej przestrzegać.

Ruch fizyczny

Idealna sylwetka wymaga ruchu fizycznego. Mogą to być zorganizowane zajęcia fitness, na siłowni lub ćwiczenia w domu. Trening 3x w tygodniu to doskonały sposób na schudnięcie i wypracowanie zgrabnej sylwetki. Dodatkowo poprawia nastrój. Doskonale na organizm wpłynie bieganie, pływanie, jazda na rolkach, czy rowerze. Szybciej spalimy kalorie. Ważne, by wysiłek fizyczny był systematyczny i odpowiednio dobrany do naszych możliwości. Stopniowo jego intensywność możemy zwiększać. Jeżeli nasza forma nie jest najlepsza, możemy zacząć od długich spacerów.

Zdrowa dieta

Zmiana diety ma ogromny wpływ na zdrowie i wygląd sylwetki. Warto zmienić swoje nawyki żywieniowe. Zamiast niezdrowej, wysoko przetworzonej żywności, wprowadźmy więcej warzyw i owoców, ograniczmy tłuszcze, słodycze i używki. Posiłki podzielone na małe porcje, zjadane 5 razy dziennie to szansa na zmianę sylwetki. Zjadane w niedługich odstępach czasu pozwolą na uniknięcie podjadania i sięgania po przekąski. Nie należy się głodzić, a zastąpić niezdrowe produkty, tym, co działa korzystnie na zdrowie. Nie istnieją diety cud. Nawet, jeżeli schudniemy, stosując dietę eliminacyjną, ucierpi na tym nasze zdrowie i uroda, a po jej zakończeniu waga szybko wróci do normy. Zamiast batonika między posiłkami zjedzmy marchewkę lub jabłko. Nie wolno zapominać o odpowiedniej ilości wypijanych płynów. Nie mogą to być napoje gazowane, czy soki słodzone, lecz woda mineralna i soki naturalne.

Pielęgnacja ciała

W dbaniu o sylwetkę pomogą nam także różnego rodzaju zabiegi modelujące ciało. Wiele z nich znajdziemy w salonie kosmetycznym: http://salon.cece.pl/. Masaże limfatyczne, redukujące, wyszczuplająco-antycellulitowe, DMA, terapie odtruwające i oczyszczające układ limfatyczny i inne pomogą w walce o redukcję tkanki tłuszczowej. Dodatkowo sprawią, że nasza skóra będzie odżywiona, jędrna i zdrowa. Poprawi się jej napięcie i ukrwienie.

Połączenie zdrowej diety z aktywnością fizyczną i profesjonalnymi zabiegami modelującymi sylwetkę spowoduje, że osiągniemy zamierzone efekty. Dbanie o siebie i zdrowy styl życia szybko staną się dla nas nawykiem. Dzięki temu nie pojawi się efekt jo-jo. Tylko systematyczność i konsekwencja dadzą nam wymarzoną sylwetkę.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here