Co można kupić w hurtowni medycznej?

0
818
Co można kupić w hurtowni medycznej

Hurtownia medyczna ma bardzo szeroki asortyment. Rozbudowana oferta oznacza ogromny wybór dla klientów. Dobrze jest więc wiedzieć, co można znaleźć w takiej hurtowni i jakie zaopatrzenie medyczne można w niej zakupić. Co powinno przyciągnąć Twoją uwagę?

Sprzęt jednorazowy

Każdy sklep zaopatrzenia medycznego i Hurtownia medyczna sprzedaje sprzęt jednorazowy. Są to: strzykawki, środki opatrunkowe i higieniczne, fartuchy, cewniki, worki stomijne, rękawiczki, maseczki i wiele innych. Wszystkie te produkty łączy to, że są sterylne i przeznaczone do jednokrotnego użycia. Po nim powinny trafić do śmieci lub też do specjalnego pojemnika na odpady medyczne. Bardzo ważne jest, by pamiętać, że przez pandemię koronawirusa maseczki chirurgiczne, maseczki z filtrami, przyłbice oraz rękawiczki stały się dużo bardziej popularne, niż przed jej wybuchem. By kupować je w zaufanym i sprawdzonym źródle, warto sprawdzić, co ma do zaoferowania najbliższy sklep zaopatrzenia medycznego. Pośród sprzętu jednorazowego jest wiele akcesoriów, które mogą przydać się po prostu każdemu.

Sprzęt dla specjalistów

Każdy sklep z zaopatrzeniem medycznym ma w swojej ofercie produkty dedykowane specjalistom. Są to zestawy i pakiety chirurgiczne, sprzęt dla dentystów, papiery do EKG i KTG, żele do USG, skalpele, czy szwy. Trudno wyobrazić sobie używanie ich w warunkach domowych. Jest to zaopatrzenie zdecydowanie bardziej skierowane do szpitali, przychodni, gabinetów lekarskich, niż do użytkowników indywidualnych.

Narzędzia wielorazowe

Zaopatrzenie medyczne to także narzędzia wielorazowe i sprzęt, który nadaje się do długiego i wielokrotnego używania. Są to różnego typu nożyczki, pęsety, kleszczyki, ostrza i skalpele. Narzędzia te po pracy poddaje się sterylizacji, co przygotowuje je do kolejnego użycia. Mówiąc o narzędziach wielorazowych, powinno się też wspomnieć o urządzeniach np. do tlenoterapii, EKG, ciśnieniomierze, glukometry, termometry i wiele innych. Część tych urządzeń nadaje się do użytku domowego, a część jest zarezerwowana wyłącznie do użytku w szpitalach i innych placówkach medycznych. Wiele z narzędzi i urządzeń używanych w szpitalach może być zbyt skomplikowanych, by korzystać z nich na co dzień w domu. W placówkach jednak mogą one okazać się obowiązkowe do świadczenia usług medycznych na wysokim poziomie.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here