Jak myć włosy metodą OMO? 

0
996
omo

Włosy szczególnie latem, ale też w każdą porę roku potrzebują odpowiedniej pielęgnacji. Wiele kobiet ma dylemat, którą metodę pielęgnacji wybrać. Dobrym rozwiązaniem jest zastosowanie metody OMO. Nie jest ona zbyt popularna, a wiedzą o niej zazwyczaj osoby posiadające wiedzę z zakresu pielęgnacji włosów. Metoda ta jest coraz częściej używana u dziewczyn pasjonujących się pielęgnacja włosów. Skrót ten oznacza odżywka–mycie–odżywka. Widoczne efekty przemawiają za zastosowaniem tej metody. Kondycja włosów używając metody OMO znacznie się poprawia, co widać już po kilku zastosowaniach. 

Przeczytaj też: http://www.bazylikamariacka.pl/metoda-omo-jak-myc-wlosy-ta-metoda/ 

Jak myć włosy metodą OMO? 

Instrukcja mycia włosów to metodą jest bardzo prosta. Na początek delikatnie z maczamy skórę głowy oraz włosy po całej długości. Później stosujemy kosmetyki w odpowiedniej kolejności. Na włosy, mniej więcej linii uszu nakładamy pierwszą odżywkę. Nałożenie odżywki przed myciem ma na celu ochronę włosa przed uszkodzeniami detergentami szamponu. 

Następnie na włosy nakładamy szampon. Możemy rozcieńczyć go z wodą, w jakimś pojemniku i takim roztworem umyć skórę głowy. Szampon powinien delikatnie spływać po długości włosów, bezwzględnego pocierania. Taką mieszanką na głowę czekamy kilka chwil. Po spłukaniu szamponu i pierwszej odżywki należy jeszcze raz nałożyć odżywkę po całej długości włosów. Czekamy tak przez kilka minut, a następnie spłukujemy ją wodą. 

Po nałożeniu drugiej odbicie łuska włosa zostaje zamknięta oraz składniki odżywcze i odżywki, pozostają w środku włosa. Efekt nawilżenia jest więc bardziej widoczny. Druga odżywka to konieczność, jeżeli chcemy domknąć cały proces mycia oraz nawilżenia włosów. 

Najlepsze odżywki do włosów – metoda OMO 

Wybierając odżywkę do metody Omo, powinniśmy przede wszystkim wziąć pod uwagę stanu naszych włosów, oraz to, czego najbardziej potrzebują. Żeby włosy mogły zdrowo rosnąć oraz pięknie wyglądać, niezbędne jest zastosowanie odżywek, zachowujących właściwą równowagę. Chodzi tu o produkty zawierające proteiny, humektanty oraz emolienty. Osoby świadomie dbając o swoje włosy, stawiają przede wszystkim na równowagę tych trzech składników. Aktualnie wiele marek oferuje swoje produkty, które posiadają przynajmniej jeden z trzech wymienionych składników, co znacznie ułatwia pielęgnację. 

Zobacz też: http://www.curio.pl/poradnik-poczatkujacego-wycieczkowicze-wycieczka-gory-dla-poczatkujacych/ 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here