Oczyszczanie twarzy z wągrów w warunkach kontrolowanych, czy warto? Wszystko o oczyszczaniu manualnym

0
1098
Oczyszczanie twarzy z wągrów

Wiele z nas, zarówno kobiet, jak i mężczyzn, boryka się z uciążliwym problemem czarnych kropek na nosie, brodzie oraz na czole. Wągry, czy też zaskórniki, bo tak nazywamy tajemnicze czarne kropki, mogą oczywiście pojawić się w innych miejscach. Jednak to w strefie ‘’T’’ występują najczęściej i są najbardziej uciążliwe. Niejedna osoba, próbując się ich pozbyć, zadawała sobie pytanie, czy oczyszczenie twarzy z wągrów jest w ogóle możliwe? Właściwie to tak. Z profesjonalnego zabiegu nazywającego się oczyszczaniem manualnym.

Kogo dotyczy problem zaskórników na twarzy?

Wągry można podzielić na dwie grupy. Są to zaskórniki zamknięte i otwarte. Te pierwsze objawiają się w postaci grudek pod skórą i często nazywane są kaszką. Natomiast to zaskórniki otwarte mają czarny kolor, przez co znacząco wyróżniają się na tle całej skóry twarzy. W obu tych przypadkach oczyszczanie twarzy z wągrów jest uciążliwe, pracochłonne a na własną rękę, wręcz niemożliwe.

Przede wszystkim problem zaskórników dotyczy posiadaczy cery tłustej i mieszanej. Wynika to z faktu, że skóra produkuje nieco więcej sebum, niż w przypadku cery suchej. Gruczoły łojowe w takim wypadku zatykają się, a gromadzące w nich sebum ulega utlenianiu i przybiera kolor czarny.

Oczyszczanie twarzy z wągrów – jak do tego podejść?

Chcąc pozbyć się uciążliwych zaskórników, szukamy najlepszych rozwiązań – od domowych, przez profesjonalną pomoc. Szybko więc okaże się, że usuwanie wągrów może być skuteczne jedynie w dobrej klinice medycyny estetycznej i kosmetologii. Dlaczego? Ponieważ jeśli naprawdę chcemy pozbyć się zaskórników, to powinniśmy zrobić to tylko i wyłącznie w warunkach kontrolowanych. Wyciskanie na własną rękę, szczególnie gdy zaskórników jest naprawdę dużo, a tak zazwyczaj bywa, może nam przysporzyć jedynie blizn i przebarwień.

Profesjonalne usuwanie wągrów

Oczyszczanie manualne, które pozwoli nam pozbyć się zaskórników to zabieg, który trwa stosunkowo długo. Powinniśmy wobec tego przygotować się na około 2 godziny spędzone u specjalisty. Na początku twarz jest potraktowana dokładnie tak, jak powinno to się odbywać na co dzień. Czyli oczyszczanie z makijażu, a następnie potraktowanie skóry tonikiem. Po tych czynnościach przychodzi czas na złuszczenie martwego naskórka. Osiągamy to poprzez zastosowanie peelingu. W ten sposób przygotowujemy skórę do rozszerzenia już przygotowanych porów, w wyniku użycia ciepłej pary.

W taki sposób przygotowana i rozgrzana skóra jest gotowa do przeprowadzenia oczyszczania manualnego w warunkach kontrolowanych. Kosmetolog, który przeprowadza zabieg, przejdzie w tym momencie do wyciskania wszelkich zanieczyszczeń; zarówno wągrów, jak i prosaków, czy krostek. Jest to najbardziej pracochłonna część zabiegu, ponieważ musi być wykonana dokładnie i profesjonalnie. W takich warunkach nie powinno być mowy o pozostawionych bliznach po wyciskaniu. Na koniec zabiegu skóra jest dezynfekowana, zastosowana zostaje maseczka ściągająca pory, a po jej zmyciu użyty zostaje odpowiedni krem na twarz.

Co jeszcze można zrobić w walce z wągrami?

Jeśli pojawianie się wągrów wynika z posiadania cery tłustej o bardzo rozszerzonych porach a do tego mamy już za sobą nasze pierwsze wyciskania na własną rękę, po których zostały uciążliwe blizny, to warto zdecydować się na peeling laserowy z osoczem bogatopłytkowym. Użycie lasera podczas tego zabiegu tworzy mikro-nakłucia, które pobudzają skórę do regeneracji. Dzięki temu pory ulegają zwężeniu, a skóra się napina.

Po użyciu lasera w te same miejsca aplikuje się osocze bogatopłytkowe. Całość zabiegu ma na celu nie tylko odżywienie i widocznie odmłodzenie skóry twarzy. Zwężenie porów okaże się wyjątkowo przydatne, gdy zależy nam na oczyszczeniu twarzy z wągrów. W dodatku koloryt naszej twarzy wyrówna się, a jej powierzchnia ulegnie wygładzeniu, co jest szczególnie istotne, jeśli w przeszłości nabawiliśmy się przebarwień i blizn po próbach własnoręcznego usuwania wągrów.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here