Wszystko co musisz wiedzieć o tańcu zouk przed zapisaniem się na kurs tańca!

0
1358

Wszystko co musisz wiedzieć o tańcu zouk przed zapisaniem się na kurs tańca!

Istnieją takie formy tańca, które wykonywane przez wprawionych tancerzy dosłownie hipnotyzują. Tak też jest w przypadku zouk’a. Jego prawidłowe wykonanie wymaga od tancerzy niezwykłej pewności siebie i oczywiście wyćwiczonego i giętkiego ciała. Szczególnie w przypadku kobiet, ale o tym w dalszej części artykułu.

Jak powstał zouk?

Taniec zouk powstał i rozwijał się na wyspach karaibskich. Stworzony został on z wielu różniących się między sobą stylów tańca. Co najważniejsze, na samym początku zouk był bardzo szybkim tańcem. Wyrażał on wiele pozytywnych emocji, był ekspresywny i radosny, W zasadzie jego odmiana nie zmieniła się pod względem płynącej z tańca pozytywnej energii. Zmieniła się natomiast jego energiczność.

Gdy zouk dotarł do Brazylii, królowała tam już Lambada – taniec, który z nazwy jest przez większość osób chociaż kojarzony. To właśnie z Lambady powstał zouk brazylijski. Jest on więc połączeniem różnych tańców, kroków Lambady oraz nowoczesności.

Jak tańczyć zouk?

Taniec ten charakteryzuje się naprawdę sporą ilością wygięć, obrotów, przykucnięć a wszystko to wykonane płynnie i sensualnie. Zouk brazylijski bowiem nie jest tak żwawy, jak jego poprzednik. Stał się on więc zdecydowanie bardziej powolny a poprzez to ponętny, intymny. Elementami charakterystycznymi tego tańca są solowe momenty kobiety. Gdy partnerka chce zaprezentować swoje wdzięki i umiejętności taneczne, kręci głową, zarzuca włosami oraz odchyla się. Dlatego tak ważne jest to, aby podczas wykonywania tego tańca być wygimnastykowanym i rozciągniętym. Gwarantuje to oszałamiający efekt podczas tańca.

Bliskość w zouk

Zouk brazylijski to taniec, który wymaga bardzo dużej bliskości między partnerami. Co ważne, bliskość ta nie musi (ale może!) dotyczyć sfery psychicznej i uczuciowej partnerów. Jeśli zouk’a tańczą osoby, które są na co dzień ze sobą w związku partnerskim, to jak najbardziej może to okazać się przydatne podczas tańca. Emocje, które siedzą w partnerach, mogą w takim wypadku zostać uwidocznione w ruchach. Nie mniej, bardzo ważne w tym tańcu jest to, aby porzucić swoje wewnętrzne bariery. Dzięki temu możliwe jest wykonywanie tego tańca z obcym partnerem.

Dla kogo zouk?

Z powyższego opisu można by wyciągnąć wniosek, że zouk jest dla osób pewnych siebie. Oprócz tego, że powinny go raczej wykonywać osoby wygimnastykowane i rozciągnięte. Nic bardziej mylnego! Taniec ten jest odpowiedni dla wszystkich, a już szczególnie dla osób nieśmiałych, pozbawionych pewności siebie. Nauka tego tańca otwiera nas na drugiego człowieka. Stajemy się bardziej otwarci, zyskujemy większą świadomość własnego ciała. To wszystko przekłada się również na życie codzienne poza tańcem. Kobiety odkrywają w sobie nieodkryte dotąd pokłady kobiecości a mężczyźni męskość, której wcześniej nie dostrzegali. Warto jest tańczyk zouk i korzystać z zabawy, jaką oferuje ten taniec.

[Głosów:3    Średnia:3.3/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here