Opakowana cukiernicze – niezbędne na wesela

0
976
Opakowana cukiernicze

Przyjęcie weselne jest radosnym momentem w życiu państwa młodych i ich rodziców. Dzielą się tą radością z biesiadnikami. Jeszcze kilka lat temu dużą atrakcją weselną były ciasta i ciasteczka. W wielu domach nie było słodyczy każdego dnia. Dlatego dzieci i dorośli cieszyli się z poczęstunku na weselu. Aktualnie ciasta nie są zjadane w takiej ilości jak kiedyś. Pozostała jednak miła tradycja obdzielania gości weselnych pudełkami z ciastem – zwanych w niektórych regionach Polski „szyszkami”. Pudełka na ciasta mieszczą kilka pysznych kawałków różnych wypieków oraz ciasteczek.

Najpopularniejsze weselne wypieki

Najważniejszym weselnym wypiekiem jest oczywiście weselny tort. Składa się on zazwyczaj z kilku blatów – w zależności od liczby zaproszonych gości. Coraz częściej sięga się nie tylko po klasyczne smaki i kształty tego ciasta, ale również po oryginalne w kształcie torty babeczkowe czy inne ekstrawaganckie wypieki i wykończenia. Pudełka na ciasto mogą być uzupełnione kawałkiem tortu w czasie wesela lub zawierać dodatkowo wypieczony blat – specjalnie przygotowany do paczek. Weselnymi standardami są tradycyjne polskie serniki, krajanki biszkoptowe czy ciasta z kremem. Ludzie chętniej sięgają po ciasta i ciastka, gdy wesele odbywa się w chłodniejsze dni. W czasie upałów na stołach pozostaje więcej wypieków.

Opakowania cukiernicze – czym je wypełnić?

Pudełka na ciasto, wbrew pozorom, nie są wypełniane ciastem, które stoi na stołach. Zazwyczaj opakowania cukiernicze są pełne już dzień wcześniej przed weselem. Dzięki temu nie ma potrzeby myślenia o tym, w czasie przyjęcia. Pudełka na ciasta zajmują miejsce w chłodni i są gotowe do przekazania rodzinie i przyjaciołom. Wypełnione są zazwyczaj podobnymi ciastami jak te, które znajdowały się na stołach. Coraz częściej do paczek tego typu dołącza się mały prezent w podziękowaniu za obecność na przyjęciu weselnym.

Kiedy wręcza się pudełka z ciastem gościom weselnym?

Opakowania cukiernicze pozwalają na łatwe przewiezienie ciast do domu po weselu. Dlatego zazwyczaj są wręczane wszystkim żegnającym się z rodziną i opuszczającym przyjęcie weselne. Dzięki temu ciasta nie rozpuszczą się i nie pokruszą. Przez kolejne dni weselnicy mogą wspominać uroczystość zajadając się pysznymi ciastami w domowych, komfortowych warunkach i wtedy, gdy jest to wygodne.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here