Opieka nad osobami starszymi

0
1109
Opieka nad osobami starszymi

Pieniądze, które niby szczęścia nie dają, lecz jednak każdy chciałby je posiadać. To pewnie jeden z głównych czynników przez które Polacy wybierają pracę za granicą. Często ta sama praca wykonywana po za granicami kraju jest lepiej płatna niż ta wykonywana w Polsce. Lecz żeby nie być gołosłownym, należałoby posłużyć się pewnym przykładem.

Zaopiekuj się

W społeczeństwach starzejących się takich jak Niemcy, często brakuje rąk do pracy w branży opieki nad osobami starszymi. Oferty pracy dla opiekunek w Niemczech ciągle się mnożą. Bywają one krótkoterminowe zaledwie na okres dwóch lub trzech miesięcy (w tym na zastępstwo), lecz także w formie stałego etatu w firmach się tym specjalizujących. Obowiązki opiekunki są praktycznie niezmienne bez względu na kraj. Najczęściej wśród obowiązków znaleźć można:
– pomoc przy poruszaniu się,
– robienie zakupów oraz drobne prace domowe,
– dotrzymywanie towarzystwa,
– przygotowywanie posiłków,
– pomoc w codziennych czynnościach życiowych.Należy jednak czytać uważnie, ponieważ oferty pracy dla opiekunek w Niemczech mogą się od siebie różnić.

Co w zamian?

W zamian za nasze usługi na przykładzie rynku niemieckiego, spodziewać się możemy zarobków oscylujących w okolicach 1400 euro „na rękę”. Oczywiście zależy to od regionu w którym będziemy pracować. Najlepsze stawki oferowane są w Bawarii i Nadrenii Północnej-Westfalii. Dodatkowo wśród profitów możemy liczyć na premie w okresach świątecznych, transport do domu podopiecznego oraz zakwaterowanie w jednym z pokoi jego domostwa.

Dla kogo?

Przy odrobinie szczęścia można znaleźć ofertę pracy dla opiekunki bez znajomości języka niemieckiego oraz bez wykształcenia w tym kierunki. Jednakże główną część adresatów tych ofert stanowią pielęgniarki, fizjoterapeuci lub osoby z wykształceniem w kierunku opieki nad osobami starszymi. Kolejny ważny czynnik, który pomoże nam w zdobyciu pracy to znajomość języka. Nie można być dobrym opiekunem nie będąc samowystarczalnym. Jak bez znajomości języka wezwać pogotowie, porozumieć się z podopieczną lub przekazać informację rodzinie. Pamiętajmy, że czym więcej mamy kursów, szkoleń, naszych mocnych stron tym większe szanse na skorzystanie z dobrej oferty pracy dla opiekunek w Niemczech.

Artykuł przygotowany we współpracy z Private Care

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here