Szkolenia AFF – bezpieczna nauka skoków ze spadochronem

0
1444
Szkolenia AFF - bezpieczna nauka skoków ze spadochronem

Coraz więcej osób poszukuje ciekawych i bardziej atrakcyjnych form aktywności, które pozwolą na oderwanie się od szarej codzienności i przeżycie nietuzinkowej przygody. Do takich sposobów na zdobycie nowych doświadczeń i niesamowitych wrażeń należą skoki ze spadochronem, które dzięki specjalnym szkoleniom AFF stają się osiągalne.

Czym są szkolenia AFF i dla kogo są przeznaczone?

Tego rodzaju krótkie kursy, najczęściej weekendowe przygotowują osoby, które nigdy wcześniej nie miały żadnej styczności ze skokami lub lotnictwem do wykonywania samodzielnych skoków w sposób efektywny i bezpieczny.

Prowadzone są specjalnie opracowanymi metodami, które pozwalają w krótkim czasie adeptom nabyć umiejętności na odpowiednim poziomie. Skrót AFF pochodzi od angielskiego określenia Accelerated FreeFall, czyli przyspieszona nauka swobodnego spadania.

Aby przystąpić do odbycia szkolenia AFF nie trzeba legitymować się żadnymi kwalifikacjami, ani wiedzą, wystarczy posiadać ukończone osiemnaście lat oraz dobry stan zdrowia. Kursy spadochronowe przygotowują uczniów do wykonania samodzielnych skoków.

Na czym polegają kursy spadochronowe?

Tego rodzaju szkolenia obejmują dwie części: teoretyczną oraz praktyczną. Są prowadzone przez doświadczonych instruktorów, którzy zapewniają w pełni bezpieczne uczestnictwo w tej specyficznej aktywności.

Część teoretyczna zawiera wszystkie informacje, które należy przyswoić, aby móc przejść do realnych skoków. Ten segment szkoleniowy dostarcza szczegółowych wiadomości na temat zachowań w sytuacjach awaryjnych, budowy i działania sprzętu używanego przez skoczków oraz o technikach wykonywania ewolucji.

W części praktycznej adepci sztuki spadochronowej wykonują skoki z instruktorem, który na bieżąco koryguje wszystkie nieprawidłowe zachowania. Nabywane są umiejętności otwierania czaszy oraz wyczepiania się z uprzęży.

Kiedy uczeń może wykonywać samodzielne skoki?

Po zaliczeniu obu części szkolenia AFF oraz pozytywnego zakończenia siedmiu poziomów trudności skoków, uczeń posiada odpowiednie umiejętności potrzebne do wykonywania samodzielnych ewolucji.

Jednak do czasu uzyskania licencji skoczka spadochronowego skoki są wykonywane nadal pod nadzorem instruktora.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z PL Strefy

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here