Skuteczność w poszukiwaniu pracy

0
1053
Skuteczność w poszukiwaniu pracy

W dzisiejszym świecie praca jest niezbędna, dlatego każdy chce pracować w miejscu, które oferuje najlepsze warunki i wykonywać obowiązki, które przynoszą satysfakcję. Znalezienie takiego zajęcia nie jest proste, ale nie niemożliwe. Warto wiedzieć, jak wykorzystać narzędzia ułatwiające zdobycie zatrudnienia. Osoby poszukujące pracy i rekruterzy wiedzą, że rynek internetowych ofert pracy rozwija się niezwykle dynamicznie i powstaje coraz więcej serwisów dedykowanych szeroko pojętej tematyce pracy.

Popularność środowiska online będzie nadal wzrastać i jeżeli nie powstanie inna, jeszcze bardziej zaawansowana technologia, to w sieci koncentrować się będzie najwięcej działań związanych z procesem rekrutacji. Serwisy takie jak „aplikuj.pl” poza tym, że publikują aktualne oferty pracy z Jaworzna oferują także darmowe narzędzia i przydatną wiedzę. Pracodawcy mogą np. skorzystać z płatnych i bezpłatnych serwisów publikujących ogłoszenia, a szukający pracy skorzystać z porad i wskazówek pomocnych w znalezieniu pracy.

Internet a poszukiwanie pracy

Szukanie pracy przez Internet oznacza dzisiaj radzenie sobie z rosnącą liczbą dedykowanych platform, coraz bardziej wydajnych i spersonalizowanych usług, a także niezwykle szybkim rozpowszechnianiem informacji. „Głos Krakowa” podpowiada jak rozwinąć karierę w Krakowie – możesz o tym przeczytać w polecanym artykule. Duże firmy rozszerzyły zakres rekrutacji i inwestują w ten proces nie tylko poprzez najbardziej popularne portale pracy, ale także  social media. Facebook i Twitter stanowią doskonałą platformę promocji ofert pojawiających się w sieci.

Dlatego, żeby sprostać obecnym trendom trzeba zostać zauważonym w Internecie. Strony WWW umożliwiają wysyłanie dokumentów aplikacyjnych bez konieczności wychodzenia z domu, za pomocą poczty elektronicznej. Coraz częstszą praktyką jest tworzenie profili zawodowych w mediach społecznościowych. Rekruterzy przyznają, że często przeglądają profil kandydata, zanim podejmą decyzję o zaproszeniu go na rozmowę kwalifikacyjną.

Tradycyjne metody nie są złe

Pomimo stale rosnącej popularności nowoczesnych rozwiązań, skuteczne znalezienie pracy nie oznacza rezygnacji ze wszystkich innych form, które kiedyś cieszyły się powodzeniem. Firmy nadal inwestują w reklamę w gazetach z ogłoszeniami w prasie drukowanej, chętnie wykupują także czas antenowy w rozgłośniach radiowych. To samo stanowisk dla wysoko wykwalifikowanej kadry lub osób o wąskiej specjalizacji, wtedy ogłoszenia zamieszczane są zazwyczaj w branżowych magazynach, periodykach lub innych publikacjach. Najważniejsze jest mieć oczy i uszy szeroko otwarte.

Wielka siła znajomości

Ludzie szukający pracy przez długi czas, często sfrustrowani mówią, że bez znajomości nie ma co liczyć na dobrą pracę. Coś w tym jest. Według ekspertów, bardzo duży procent ludzi zatrudnionych w wielu firmach zdobyło angaż dzięki jakiejś formie znajomości. Dlatego nie można rezygnować z pomocy rodziny oraz znajomych. Jeżeli jest okazja porozmawiać o swojej sytuacji, fakcie poszukiwania zatrudnienia, warto ją wykorzystać. Być może w firmie znajomego jest prowadzony nabór, albo znamy kogoś, kto może pomóc nam w związku z atrakcyjną ofertą pracy. Dobrze jest wręczyć im kilka egzemplarzy CV, które będą mogli przekazać pracodawcom.

Dobrym rozwiązaniem może być także zdecydowanie się na pracę dorywczą – więcej na ten temat przeczytasz w artykule zamieszczonym na „Swiony.pl”.  Tymczasowe zatrudnienie pozwala na ustabilizowanie sytuacji finansowej, dając jednocześnie czas na spokojne poszukiwanie lepszego zajęcia.

Należy pamiętać, że im więcej sposobów wykorzystujemy podczas ubiegania się o angaż, tym nasze szanse na zdobycie dobrej pracy większe a sukces bliższy.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here