Wiesz, jaki alkomat zawsze podaje prawidłowy wyniki?

0
488
Wiesz, jaki alkomat zawsze podaje prawidłowy wyniki

Sytuacje, w których ciężko jest określić obecność lub brak alkoholu we krwi nie należą do rzadkości. Nawet osoby spożywające trunek wiele godzin wcześniej, nie są w stanie stwierdzić, czy wciąż znajduje się on w krwiobiegu. Można to jednak sprawdzić, korzystając z alkomatu.

Alkomat półprzewodnikowy

Modele półprzewodnikowe to 1 z 3 typów alkomatów. Wyróżnia się nie tylko niską ceną, ale także małą skutecznością. Wyniki uzyskane za pomocą alkomatów półprzewodnikowych mogą być bardzo dokładne wyłącznie, jeżeli badania nie zaburzają czynniki zewnętrzne.

Niestety na jakość pomiaru wypływa to, co badany jadł, pił, czy pali papierosy, miał kontakt z acetonem itp. Co więcej na wynik testu wpływa poziom wilgotności powietrza, ale także ilość wcześniejszych testów. Niestety, ale sprzęt półprzewodnikowy wymaga bardzo częstej kalibracji, w celu uzyskania prawidłowych rezultatów.

Inne problemy to m.in. krótka żywotność sensorów, które także mogą ulec uszkodzeniu. Tak więc, jaka jest alternatywa dla półprzewodników?

Alkomaty elektrochemiczne

W przeciwieństwie do modeli półprzewodnikowych, alkomaty elektrochemiczne nie tylko zapewniają dokładny wynik, ale także są znacznie odporniejsze na niesprzyjające czynniki zewnętrzne.

Innymi słowy, wynik będzie wiarygodny niezależnie od rodzaju spożytych posiłków i napojów, nałogów badanego, czy też od wilgotności. Także takie kwestie jak żywotność sensorów, czy też czas kalibracji przemawiają na korzyść modeli elektrochemicznych. Sensory mogą działać nawet 3 lata, a kalibracja wystarcza na 6-12 miesięcy działania. Również stan baterii nie wpływa na uzyskany wynik.

Tylko alkomaty z atestem

Trzeba podkreślić, że sprzęt elektrochemiczny oferowany na rynku różni się od siebie jakością. Dostępne są modele z atestem oraz bez niego. Uzyskanie atestu, czyli zgodności z normą EN-16280 oznacza, że urządzenie zostało przebadane przez niezależne laboratorium.

Co więcej, wyniki testów wykazały, że alkomat rzeczywiście działa niezależnie m.in. od: wilgotności, papierosów, acetonu, spożytych posiłków i napojów itp. Dodatkowo taki alkomat będzie działał także pomimo długotrwałego i częstego użytkowania.

Innymi słowy, alkomaty z atestem to sprzęt, który zapewni wiarygodny wynik nie tylko ze względu na technologię sensora, ale także ze względu na ogólną jakość wykonania produktu.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here