Zestaw do nurkowania – który będzie najlepszy dla użytkownika?

0
538
rękawice

Najtańsze zestawy do nurkowania można już kupić za około 200 – 400 złotych. Nie jest to duży wydatek, ale trzeba pamiętać, by pieniądze te były wydane w rozsądny sposób. Na co zatem zwrócić uwagę, kupując taki zestaw i czym powinien on wyróżniać się na tle innych, gotowych rozwiązań?

Trudne warunki

Dobry zestaw powinien zapewniać możliwość komfortowego nurkowania wtedy, gdy warunki do pływania są dość trudne. I nie chodzi tu wcale o nurkowanie wyczynowe, czy też głębinowe, ale o np. pływanie w ciepłym i na pozór bezpiecznym morzu. Nie można bowiem zapominać, że nawet takie warunki, mogą być dla użytkownika bardzo niebezpieczne.

Jednym z wyzwań, które stoją przed początkującym nurkiem, jest zalewanie wchodzącej w skład zestawu rurki. Warto jednak zauważyć, że lepsze modele posiadają dwa zawory, z których jeden (górny) automatycznie odcina wpadającą do środka wodę. Dzięki temu można mieć pewność, że sztorm nie zaskoczy pływaka.

Bezpieczne tworzywo

Klasyczny zestaw nurkowania powinien być wykonany z bezpiecznego dla użytkownika tworzywa. Ważne jest, aby był on odporny na działanie soli morskiej, wody i światła słonecznego. Najlepiej sprawdza się w tej roli tworzywo PVC, które nie szkodzi użytkownikowi i nie jest dla niego toksyczne.

Nie jest bowiem tajemnicą, że w tym przypadku zestaw do nurkowania wchodzi w pewną interakcję z użytkownikiem. Stale dotyka on skóry, a jego ustnik znajduje się w ustach pływaka. Na szczęście zdecydowana większość takich zestawów jest całkowicie bezpieczna, gdyż jest wykonana z neutralnych tworzyw.

Grube szkło

Google pływackie to kolejny temat rzeka. Najlepiej, aby wykonane były one w dużej mierze z wytrzymałego szkła. Jego grubość nie powinna być mniejsza niż 4 mm. Jest to wystarczająco dużo, by poradzić sobie z ciśnieniem panującym na głębokości kilku metrów. Warto też zwrócić uwagę na uszczelnienie gogli, gdyż dzięki niemu woda nie będzie przelewać się do środka.

Zainwestowanie w dobry zestaw do nurkowania to nie tylko komfort pływania. Odpowiedni sprzęt to gwarancja bezpieczeństwa, gdyż dzięki niemu można skutecznie ochronić się przed bezpośrednim działaniem wody. Zestaw dla nurków to również możliwość częstszego zaczerpnięcia powietrza w trakcie pływania.

Zestawy do nurkowania dostępne są w ofercie divezone.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here