Buty na siłownię – jakie wybrać?

0
2645
buty na siłownię

Chcesz zapisać się na siłownię? To dobry wybór! Zanim jednak wybierz się na swój pierwszy trening, wybierz dla siebie odpowiednie obuwie. Podobnie jak w przypadku biegania, koszykówki czy jazdy na rowerze dobre buty na siłownię to podstawa. Na co powinniśmy zwrócić uwagę przy ich doborze?

Na siłownię nie powinniśmy wybierać się w zwykłych trampkach czy w klapkach. To nie tylko kwestia naszego komfortu, ale również bezpieczeństwa. Niepoprawne obuwie stwarza zagrożenie, ponieważ nie ustabilizuje odpowiednio stopy, a nawet utrudnia wykonywanie różnych ćwiczeń, na przykład z przysiadami czy wykrokami.

Na co patrzeć przy wyborze butów na siłownię?

Przede wszystkim dobre buty na siłownię powinny gwarantować odpowiednią stabilizację i ochronę przy ciężkich ćwiczeniach.

Także powinny być komfortowe, czyli powinny być właściwie dopasowane, nie mogą obcierać stopy i odparzać jej.

Dodatkowym plusem obuwia będzie jego trwałość i wytrzymałość, aby nie było konieczne szybkie kupowanie kolejnej pary, gdy obecnie użytkowana zacznie niszczeć.

obuwie na siłownię - jakie powinno być

Jakiego obuwia poszukiwać?

W sklepach znajdziemy szeroki wybór obuwia przeznaczonego do treningów siłowych. Różnią się one pomiędzy sobą zastosowanymi technologiami, konstrukcjami i wykorzystanymi materiałami. Warto wobec tego poszukiwać takich modeli, które rekomendowane są przez producenta na siłownię.

Jako obuwie na siłownię doskonale nadają się też buty dwubojowe i trójbojowe, których dużą zaletą jest wysoka stabilizacja. Obuwie tego rodzaju wyposażone jest w specjalne podeszwy i wyższe podbicie pięty, które w trakcie ćwiczeń dają większy komfort i pomagają utrzymać równowagę, na przykład podczas wykonywania przysiadów.

Specjalne sportowe obuwie będzie gwarantowało nam nie tylko stabilność i bezpieczeństwo, ale też wysoki komfort.

Producenci stosują oddychające materiały, które nie dopuszczają do nadmiernego przegrzania stopy, ponieważ dobrze odprowadzają wilgoć i gwarantują przewiewność. Antypoślizgowe spody będą zapobiegały poślizgnięciom na wilgotnej podłodze.

Buty do biegania nie na siłownię

Wiele osób myśli, że na siłownię można zabrać z sobą buty do biegania – w końcu także jest to obuwie sportowe. Jednak nie są one rekomendowane przez ekspertów, ponieważ wyposażone są w specjalne systemy amortyzujące, które mogą prowadzić nawet do kontuzji przy sportach siłowych, gdzie w grę wchodzą spore ciężary.

Wobec tego buty do biegania najlepiej zostawić do tej właśnie dyscypliny, natomiast na siłownię wyposażyć się w innego rodzaju obuwie, które będzie dopasowane właśnie do treningów siłowych.

Gdzie kupić dobre buty na siłownię?

Jeżeli poszukujesz dopasowanych butów na siłownię, możesz wybrać się na zakupy do sklepu sportowego, a najlepiej sklepu przeznaczonego dla amatorów sportów siłowych. Zakupy możesz zrobić też przez internet. W sieci znajdziesz znacznie szerszy wybór i często bardziej atrakcyjne ceny. Nawet jeżeli jakieś obuwie nie będzie idealnie pasowało, możesz skorzystać z opcji jego wymiany albo zwrotu.

 

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here