Jak przyśpieszyć okres?

0
4034
jak przyśpieszyć okres

Zegar biologiczny to jeden z najważniejszych zegarów jakiemu podlegamy. Normuje się on indywidualnie na podstawie naszych nawyków i preferencji. Wpływa na funkcjonowanie wielu procesów, codziennych i niecodziennych, jak na przykład sen, czy właśnie u kobiet, miesiączka. Czasami jednak okres bardzo często psuje nam nasze plany. Dlatego czy da się w jakiś sposób oszukać zegar biologiczny i przyśpieszyć miesiączkę?

Niejednokrotnie kobiety potrzebują, aby miesiączka pojawiła się wcześniej. Rzeczywiście czasem psuje plany wakacyjne, imprezowe, urlopowe. Kobiety szukają sposobów na przyspieszenie okresu również wtedy, gdy czeka je ważne spotkanie w pracy, egzamin, podróż poślubna czy dzień ślubu. Na szczęście są sposoby, aby nieco przechytrzyć naturę. Dowiedz się, w jaki sposób można przyspieszyć miesiączkę.

Sposoby na przyspieszenie okresu

Cykl miesięczny średnio trwa u kobiet 28 dni. Jest to jednak zupełnie indywidualna sprawa, ponieważ cykl każdej kobiety trwa różnie. Może trwać on krócej niż 28 dni lub być dłuższy

Poniżej przedstawiamy listę sprawdzonych sposobów, dzięki którym można przyśpieszyć okres, nie martwiąc się o jego pojawienie w najmniej odpowiednich momentach:

Gorąca kąpiel – To najbardziej znany sposób, pochodzący niemalże z czasów naszych babć, dzięki któremu można wywołać miesiączkę. W tym celu należy nalać gorącą wodę do wanny i zanurzyć w niej ciało. Można wykonywać masaż brzucha gorącą wodą, polewając brzuch strumieniem wody z prysznica. Nie tyle chodzi tu o masowanie brzucha, co podbrzusza, ponieważ właśnie tam znajdują się kanały rodne..

Wysiłek fizyczny – To kolejny sposób na wywołanie miesiączki, gdy czeka nas bardzo ważna okoliczność. W tym celu możemy robić skłony, przysiady, a nawet pompki, ponieważ te ćwiczenia najlepiej sprzyjają wcześniejszej miesiączce. Ważne jest jednak, aby ten wysiłek naprawdę był wysiłkiem. To znaczy należy odpowiednio przygotować trening, aby ciało rzeczywiście się zmęczyło.

Tabletki hormonalne – W celu przyspieszenia okresu można stosować specjalne tabletki hormonalne. Aby skorzystać z nich, trzeba udać się do lekarza ginekologa. Branie leków bez porady lekarskiej jest niebezpieczne dla zdrowia.

jak przyśpieszyć miesiączkę - sposoby

Antykoncepcja hormonalna – Kobiety przyjmujące tabletki antykoncepcyjne jednofazowe, bez problemu poradzą sobie z przesunięciem terminu miesiączki, zmieniając przyjmowanie kolejnych pigułek. Jest wygodne, łatwe i szybkie.

Tabletki aspiryny – Aspiryna potęguje krwawienie, a jednocześnie też może przyspieszyć pojawienie się okresu. Jeśli termin wystąpienia miesiączki jest bliski powinna być wystarczającym rozwiązaniem. Należy pamiętać, że tego leku nie można nadużywać.

Alkohol – Aby wywołać wcześniejszy okres, można napić się mocnego alkoholu. Spożycie alkoholu działa relaksująco i rozkurczając. Oczywiście i w tym wypadku warto pamiętać o umiarze. Niemniej jednak po dobrej imprezie możemy być pewne, że okres przyjdzie wcześniej niż się go spodziewamy.

Kwiat malwy lub kwiat nagietka – Na niektóre kobiety świetnie działają herbatki z kwiatu czarnej malwy oraz nagietka. Można kupić je w każdym sklepie zielarskim. To dokładnie herbatki rozkurczające, dlatego świetnie będą również działać na przyśpieszenie okresu. Rozkurczą odpowiednio gładkie mięśnie brzucha.

Seks z partnerem – Rzeczywiście to sprawdzona metoda na wywołanie okresu. Jeśli ma on nadejść lada dzień, stosunek seksualny na pewno sprawi, że przyjdzie wcześniej

Podsumowanie

Mimo tego, że metod na przyśpieszenie okresu jest naprawdę wiele to lekarze nie potwierdzają ich skuteczności. Każdy organizm to bowiem indywidualna kwestia, dlatego różnie może reagować na pewne zmiany. Nie oznacza to, że jeśli koleżanka pijąc ziołową herbatkę, przyspieszyła termin miesiączki, w naszym przypadku będzie tak samo. Właśnie z tego powodu należy podchodzić do tej sprawy bardzo rozsądnie. Co więcej, działanie w pośpiechu, stresie nie sprzyja pojawieniu się okresu. Kobiety borykające się z przewlekłym stresem mają rozregulowany cykl. Właśnie z tego powodu zalecane są wszelkie techniki relaksacyjne, dzięki którym ciało i umysł odprężają się właściwie. Cykl kobiety uzależniony jest od wielu czynników. Niewątpliwie stres wykazuje w jego przypadku bardzo groźne działanie, dlatego warto eliminować go z życia wszelkimi sprawdzonymi sposobami, bowiem nieregularny cykl może przyczyniać się do problemów w zajściu w ciążę.

[Głosów:1    Średnia:1/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here