Dlaczego warto wybrać płytki ceramiczne imitujące cegły?

0
427
Dlaczego warto wybrać płytki ceramiczne imitujące cegły

Cegły stały się ostatnio modnym elementem wykończenia wnętrz. Dodają do nich ciekawego wyglądu i sprawiają, że całe pomieszczenie nabiera niesamowitego ciepła. Jednocześnie mogą być wyrazistym akcentem w bardziej stonowanym pokoju, a także sposobem na to, by nadać pomieszczeniu specyficznego stylu, na przykład industrialnego. Zamiast nich taki sam efekt można jednak uzyskać, wybierając płytki ceramiczne.

Cieńsze niż prawdziwa cegła

Być może po tej liście zalet, jaką mają cegły dekoracyjne, zastanawiasz się, czy w ogóle jest sens zastępowania ich imitacją. Powinieneś jednak wziąć pod uwagę, że cegły są specyficznym materiałem wykończeniowym, który oryginalnie nie do tego był przeznaczony. W związku z tym odznaczają się sporymi rozmiarami, a zwłaszcza grubością. Z tego powodu mogą znacząco zmniejszyć pomieszczenie, co na pewno nie będzie wskazane w małych pokojach. Samo ich zamontowanie na ścianie także może być wyzwaniem i często oznacza poważną ingerencję w jej strukturę.

Imitacja cegieł nie posiada tych wad. Kafelki są specjalnie przygotowane do pokrywania ścian, dzięki czemu są łatwe do mocowania i nie wymagają zbyt dużej ilości miejsca. W ten sposób pozwalają uzyskać efekt prawdziwej cegły bez związanych z nią kłopotów i niedogodności.

Płytki o tych samych walorach estetycznych

Płytki ceramiczne, które są imitacją cegieł, zostały wykonane niezwykle szczegółowo. Można zobaczyć na nich delikatne przebarwienia, które cechują naturalny materiał, a także drobne nierówności powierzchni, jeśli mają zastępować najstarsze rodzaje cegieł, wykonywane ręcznie. Wiele z nich wydaje się mieć nierówną powierzchnię i nieregularne krawędzie, za sprawą których będzie można poczuć się w pokoju nawet jak w średniowiecznym zamku.

Dokładność odwzorowania cegieł sprawia, że płytki ceramiczne mają te same właściwości estetyczne. Pięknie uzupełniają każdy pokój, zarówno ten o najbardziej nowoczesnym, jak i klasycznym wykończeniu. W zależności od wybranego modelu, mogą dodać bardzo różnorodnego klimatu do całego wnętrza.

Nietypowa imitacja cegieł

Oczywiście przywykliśmy do myśli o tym, że cały są prostokątne i mają ograniczoną ilość kolorów. Nie oznacza to jednak, że zawsze muszą takie być. Płytki ceramiczne, które je imitują, często przybierają więc nieco inny charakter. Znajdziemy wśród nich między innymi zaokrąglone modele, jak i nietypowe kolory. Szeroka gama barw, od białego, poprzez szarości, kolor kremowy i żółty, aż do charakterystycznego pomarańczowego, może być dodatkowo uzupełniona intrygującą grafiką w postaci śpiącego kotka.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here