Jak napisać dedykację?

0
1620
Jak napisać dedykację?

Imieniny cioci, urodziny córki czy 5 rocznica ślubu, niezależnie od okazji chcemy zawsze podarować swoim bliskim coś wyjątkowego, ślemy kartki i dołączamy dedykacje do prezentów…I tu może pojawić się problem, jak napisać dedykację?

Jak napisać dedykację?

Jak napisać dedykację?Wydawać by się mogło, że nie ma nic prostszego od skrobnięcia na kawałku kartki kilku banalnych zdań. Lecz przecież obdarowując najbliższych chcemy wywołać na ich twarzy uśmiech, pragniemy dostrzec ten błysk w oku i radość z podarunku, tak samo jest z dedykacją. Lubimy kiedy nasze prezenty nie tylko są praktyczne i zadowalające solenizanta ale też mają dla niego wartość sentymentalną! Sami przecież lubimy sentymentalne rzeczy. Z łezką w oku oglądamy stare zdjęcia, pamięcią wracając do tego co na fotografii ujęte, wspominamy kolegów i koleżanki z lat szkolnych, na rodzinnych spotkaniach przywołujemy tych, których już z nami nie ma. Jesteśmy sentymentalni z natury, lubimy wracać pamięcią do tego co dla nas dobre i miłe-taka też powinna być dedykacja.

Wskazane byłoby, gdyby przywoływała właśnie miłe i dobre wspomnienia kiedy będzie czytana po raz wtóry po kilku dniach, miesiącach i latach. Dlatego tak wiele ludzi przejmuje się tym, jak napisać dedykację żeby była wartościowa dla jej adresata.

Oczywistą rzeczą jest, że każda z dedykacji będzie miała inny charakter w zależności od tego, komu ją wręczamy i w jakich okolicznościach

Jeśli dajemy ją komuś z kim nie jesteśmy blisko, dajmy na to swojemu przełożonemu w pracy, powinna być ona raczej formalna i zgrabnie ubrana. Co innego w sytuacji kiedy dedykujemy coś ukochanej, bliskiej nam osobie. Staramy się dopracować wszystko, szukamy idealnego prezentu, głowimy się czy lepiej kupić coś praktycznego czy coś, co rozbawi daną osobę. Dopracowujemy dosłownie wszystko ale kiedy przychodzi czas pisania dedykacji rozkładamy ręce. Jedni robią to niedbale i w pośpiechu, nie przywiązując zbytnio uwagi do takiej błahostki, inni będą godzinami kreślić, poprawiać i głowić się jak dobrze i krótko ująć to co danej osobie życzą.

Skoro już mamy chęć obdarować kogoś czymś wyjątkowym, starannie dobieramy prezent i wszystko dopracowujemy dlaczego nie przyłożyć się do dedykacji? Nie musimy pisać górnolotnych słów, doskonale je do siebie dobierając. Najważniejsze będzie to, aby w dedykacji przelać na papier kawałek siebie i swoje szczere, serdeczne życzenia. Wtedy na pewno będzie ona miłą i sentymentalną pamiątką.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here