Liposukcja brzucha – wskazania i przebieg zabiegu

0
944
Liposukcja brzucha

Jedną z najtrudniejszych do wymodelowania partii ciała jest brzuch. Kiedy godziny spędzone na siłowni i sumienne trzymanie się diety nie przynoszą zadowalających efektów, rozwiązaniem problemu może być liposukcja brzucha. Na czym polega zabieg i kto może się mu poddać? Podajemy najważniejsze informacje!

Wskazania do wykonania liposukcji brzucha

Liposukcja brzucha, nazywana potocznie odsysaniem tłuszczu, to popularny zabieg chirurgiczny, którego celem jest usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z obszaru brzucha i okolic. Pomimo tego, że zaliczana jest do grupy minimalnie inwazyjnych i bezpiecznych zabiegów, nie każdy może ją wykonać. Wskazaniem do wykonania liposukcji brzucha jest prawidłowa waga i jednoczesny nadmiar tkanki tłuszczowej w okolicy brzucha i talii, który pomimo długotrwałego stosowania diety i ćwiczeń, nie ulega zadowalającemu zredukowaniu. Do kwalifikacji do zabiegu niezbędne jest również wykonanie różnych badań – wśród nich m.in. morfologia krwi, EKG, RTG klatki piersiowej czy testy na obecność wirusa HIV i HVC. Więcej informacji na: https://www.kliniki.pl/liposukcja-brzucha/.

Liposukcja brzucha – przebieg zabiegu

Liposukcja brzucha przeprowadzana jest w znieczuleniu ogólnym lub miejscowym, w razie stosowania bardziej nowoczesnych technik. Więcej o dostępnych technikach odsysania tłuszczu dowiesz się na stronie: https://pieknojestwtobie.com/liposukcja-jak-wyglada-odsysanie-tluszczu-w-praktyce/.

Podczas wykonywania klasycznego zabiegu lekarz dokonuje milimetrowych nacięć, przez które wprowadza głęboko pod skórę specjalną kaniulę zasysającą tłuszcz. Zanim jednak rozpocznie etap właściwy procedury odsysania, doprowadza do rozbicia tkanki tłuszczowej i jej upłynnienia. Zależnie od jej ilości w ciele oraz wybranej techniki może ona zostać natychmiast odessana lub naturalnie wydalona przez organizm. Cała procedura trwa z reguły od 2 do 6 godzin i zwieńczona jest założeniem opatrunków oraz ubrania uciskowego.

Postępowanie po zabiegu liposukcji brzucha

Postępowanie po zabiegu liposukcji brzucha sprowadza się przede wszystkim do stosowania zaleceń lekarskich, stawiania na wizytach kontrolnych i noszenia specjalnej bielizny uciskowej, której przez pierwsze 24 godziny po zabiegu nie wolno zdejmować. Z reguły zaleca się jej stosowanie przez okres około 3 tygodni, co zapewni właściwy przebieg procesu rekonwalescencji.

Liposukcja brzucha to zabieg, który w szybki sposób pomaga osiągnąć zadowalające efekty – wyrównać proporcje i wymodelować sylwetkę. Należy jednak pamiętać, że nie może on być traktowany w roli zamiennika diety i aktywności fizycznej.

Artykuł powstał przy współpracy redakcji portalu kliniki.pl.

[Głosów:0    Średnia:0/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here