Meble do pokoju dziennego w stylu retro

0
1851
Meble do pokoju dziennego w stylu retro

Salon to miejsce, w którym spędza się bardzo dużo czasu, w którym podejmuje się gości i które powinno odzwierciedlać usposobienie i charakter właścicieli. Styl retro jest tym, który ciekawymi akcentami powraca do poprzednich czasów. Należą do nich nie tylko dodatki, ale również meble. Powinny odzwierciedlać nie tylko przeszłe trendy, ale również być podkreślone w nieco nowoczesny sposób.

Gdzie kupować meble w stylu retro? 

Wielu miłośników takich aranżacji wybiera się na targi staroci, gdzie za grosze kupuje meble stare i zniszczone i w zaciszu własnego warsztatu przywraca ich stan używalności oraz estetyki. Jest to rozwiązanie ciekawe i satysfakcjonujące poniekąd dla tych, którzy znają się na rzeczy. Osoby bez doświadczenia mogą wykonać cały proces nieumiejętnie, a do tego nie zapewniając solidności meblom, które bez odpowiednich czynności są raczej wątpliwe. W takim przypadku najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty sklepów z meblami. Agatameble.pl posiada wiele modeli stylizowanych na retro, które niczym nie odbiegają od tych z przeszłości, a są dodatkowo nienaruszone upływem czasu, a więc trwałe i niezawodne.

Jakie meble odzwierciedlają styl retro?

W pokoju dziennym powinna znaleźć się pokaźnych rozmiarów sofa o charakterystycznym dla retro musztardowym kolorze. Choć kompozycja może wydawać się zbyt odważna, to jednak taki kolor ożywi pomieszczenie. W łatwy sposób można również zrównoważyć jego intensywność poprzez dobranie odpowiednich dodatków. Lepszą prezencje będzie miała sofa delikatnie pikowana, usadowiona na wysokich, estetycznych nóżkach.

Do wypoczynku należy dodać również fotel, najlepiej o ciekawym, geometrycznym lub mozaikowym wzorze. Może mieć zupełnie inny kształt i być wykonany z innego materiału. W tym stylu niezwykle modna jest różnorodność, aczkolwiek połączona harmonijnie.

Niezwykle charakterystyczne dla retro są również meblościanki. Warto jednak odejść od klasycznych, olbrzymich modeli z przeszłości i wybrać coś nieco bardziej subtelnego.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here