Najlepsza woda mineralna

3
3256
najlepsza woda mineralna

Nie da się ukryć, że najlepsza woda mineralna to napój wyjątkowo korzystny dla zdrowia. Jej regularne picie chroni przed odwodnieniem, wspomaga proces przemiany materii i wpływa na prawidłowy przebieg wszystkich procesów życiowych. Osoby prowadzące zdrowy styl życia zdają sobie z tego sprawę i w trosce o dobre samopoczucie wybierają wodę gazowaną lub niegazowaną bez dodatków smakowych. Coraz więcej osób zwraca uwagę na jeszcze jedną cechę: to czy woda jest źródlana czy mineralna. Zakup dobrej wody okazuje się więc trudnym zadaniem.

Najlepsza woda mineralna

W dzisiejszych czasach sklepy oferują duży wybór różnego rodzaju wód. Bardzo łatwo jest dokonać niewłaściwego wyboru i trafić na napój o wątpliwych właściwościach zdrowotnych. Dotyczy to przede wszystkim osób, które zbyt często sięgają po gazowane lub niegazowane wody smakowe. Tego rodzaju produkty zwierają w sobie nie tylko sztuczne dodatki słodzące i smakowe, ale także konserwanty, dla których w zdrowej diecie nie powinno być miejsca. Szklanka wody smakowej dostarcza znacznej liczby kalorii, z czego mało kto zdaje sobie sprawę. Z pewnością powinny o tym pomyśleć osoby, które nie mogą schudnąć, a przepadają za butelkowaną wodą z dodatkami smakowymi. Tymczasem czysta woda mineralna lub źródlana w ogóle nie zawiera kalorii, więc można ją pić bez obaw o przybranie na wadze.

Którą wodę wybrać?

Chcąc uchronić się przed niedoborem składników mineralnych, warto postawić na wody mineralne, których w sklepach pojawia się coraz więcej. Zależnie od potrzeb i upodobań można zdecydować się na wodę nisko-, średnio- lub wysokozmineralizowaną. Najlepsza woda mineralna to taka, która zawiera ważne dla zdrowia człowieka minerały w odpowiednich proporcjach. Chodzi tu przede wszystkim o magnez, wapń, potas, żelazo, wodorowęglany, chlorki i sód. Decydując się na zakup wody mineralnej, trzeba wziąć pod uwagę swój stan zdrowia. Osoby zmagające się z nadciśnieniem czy innymi chorobami układu krążenia powinny unikać wód z wysoką zawartością sodu. Współcześnie, z racji stresującego tempa życia i spożywania dużych ilości żywności wysoko przetworzonej, wiele osób cierpi na niedobór magnezu i wapnia, więc wody o większej zwartości tych minerałów z pewnością okażą się korzystne. Z kolei w przypadku problemów żołądkowych, a szczególnie nadkwaśności, warto sięgać po wody o dużej zawartości wodorowęglanów. Wybierając zdrowy napój dla małego dziecka, lepiej zdecydować się na wodę źródlaną niż taką o wysokiej zawartości minerałów, których stężenie może obciążyć nerki lub układ pokarmowy, co dotyczy zwłaszcza niemowląt.

Wody źródlane nadają się zarówno do picia, jak i do przygotowywania posiłków. Warto jednak mieć na uwadze fakt, że zawierają o wiele mniej cennych składników mineralnych.
Chociaż wybór zdrowej wody wielu osobom wydaje się zadaniem skomplikowanym, wcale tak być nie musi. Wystarczy znać potrzeby swojego organizmu i kupować naturalne wody z odpowiednią zawartością minerałów, bez sztucznych dodatków smakowych. Jeśli ktoś nie przepada za bezsmakową wodą, zawsze może dodać do niej plasterki owoców lub listki mięty.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here