Naturalne suplementy

3
2221
naturalne suplementy

Naturalne suplementy kojarzą się nam w dwojaki sposób. Jeden z nich może oznaczać obszar w jakim materiał na suplement występował. Drugie skojarzenie podsuwa nam na myśl produkt bez dodatków, ulepszaczy czy innych chemicznie wytwarzanych związków. Oba skojarzenia są jak najbardziej prawidłowe, gdyż nasze produkty są poddawane rygorystycznym norm jakościowym.

Naturalne suplementy – w jakim celu je używać?

Przede wszystkim powinno być to uzupełnienie diety w brakujące składniki w niektórych okresach czasu. Takimi okresami jest na przykład zima czy przesilenie zimowo-wiosenne. Z suplementacji można też korzystać w trakcie oraz po przebytej chorobie gdy organizm jest osłabiony. Jak wiadomo moc medycyny naturalniej opiera się na jej składnikach. Odpowiedni dobór składników pomaga w określonym obszarze. Zanim udamy się do lekarza po wyniszczający organizm antybiotyk warto spróbować jeszcze suplementacji.

W przeprowadzonych badaniach na uniwersytetach medycznych studenci udowodnili jak silne działanie ma czosnek. Na próbkach wyhodowali bakterię, i każdą pożywkę z nimi zwalczali odpowiednio czosnkiem, oraz różnymi rodzajami antybiotyku. Okazało się , że do końca „wyczyścił” pożywkę tylko czosnek. To właśnie czosnek okazał się być najbardziej skuteczny w walce z chorobami bakteryjnymi. Reszta antybiotyków działała w określonym i zawężonym polu działania.

Kolejnym wspaniałym przykładem, jak natura potrafi nas uzdrowić jest popularny chwast na naszych łąkach, polach, ogródkach czyli w każdym możliwym miejscu. Jest tu mowa o pokrzywie. Nasi pradziadkowie oraz dziadkowie, nie dysponowali szczepionkami, oraz witaminami dla zwierząt domowych, jednak trzeba było je jakoś wzmacniać. Do tego celu używali właśnie ściętej poszatkowanej pokrzywy zmieszanej z pożywieniem. Jeżeli ktoś posiada ogród doskonale wie jakim wspaniałym nawozem dla roślin może być pokrzywa. Dla człowieka jest ona wspaniałą bogatą w witaminy, mikro i makro elementy rośliną. Zalecaną przy anemii i ogólnych osłabieniach organizmu.

To tylko niektóre omówione naturalne rośliny, które można spotkać. Jeszcze jedną rośliną powszechnie występującą oraz godną uwagi jest nasz pospolity dmuchawiec czyli mniszek lekarski. Jadalne są wszystkie części rośliny. Mało kto wie, że młode pączki kwiatowe mniszka smakiem przypominają szparagi. Jako suplement ceniony jest ze względu na właściwości żółciopędne i odtruwające. Zwalcza kamicę żółciową, wspomaga przy wirusowym zapaleniu wątroby, początkowych stadiach cukrzycy oraz ogólnym osłabieniu organizmu. Bogaty jest w między innymi w karotenoidy, witaminę K, kwas foliowy, żelazo, wapń oraz wielonienasycone kwasy tłuszczowe z rodziny omega – 3. Z wartościowych roślin na uwagę zasługuje również gwiazdnica, która działa wzmacniająco, moczopędnie, wykrztuśnie oraz przeciwskurczowo. Zawiera rutynę, witaminy C, E, B.

[Głosów:1    Średnia:5/5]

3 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here